59%

Indiana Jones a království křišťálové lebky

Indiana Jones a království křišťálové lebky
Indiana Jones a království křišťálové lebky
Autor:
Originál:Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Indiana Jones a království křišťálové lebky
Indiana Jones a království křišťálové lebky
Nakladatel:Eastone Books
ISBN:978-80-8109-020-2
EAN:9788081090202
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Drew Struzan
Překladatel:Zdík Dušek
Rozsah (počet stran):272
Formát (výška x šířka):205 x 130 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

Čtvrtá kniha série Indiana Jones (filmová řada).

Je zpátky. Všemi oblíbený světoběžník, dobyvatel dávných hrobek a archeolog hýřící ironickými poznámkami se konečně vrátil, aby se po hlavě vrhl do dalšího napínavého dobrodružství, při kterém opět spoléhá na vlastní důvtip, pěsti a věrný bič. Tento muž v hnědém plstěném klobouku a odřené kožené bundě však není obyčejným tuctovým hledačem pokladů. V minulosti už zachránil ty nejúžasnější světové památky od proslulé ztracené Archy úmluvy až po legendární Svatý grál, a přitom porazil ty nejodpornější padouchy za těch nejnepříznivějších okolností.
Nyní se píše rok 1957, atomový věk je v plném proudu a na Ameriku dolehla paranoidní éra senátora McCarthyho. Indianovi ale začne být v probíhající Studené válce pořádně horko, když jeho poslední výpravu přepadne bezohledná jednotka ruských vojáků pod vedením plukovnice, která umí dokonale šermovat a je právě tak nebezpečná jako krásná. Rusové Indyho zajmou a pustí se s ním do troufalé akce na americké půdě, při které povraždí několik amerických vojáků a vybrakují přísně tajný vládní sklad. Jejich cílem je předmět ještě cennější - a mocnější - než bájná Archa úmluvy, předmět, který dokáže odemknout přístup k tajemstvím přesahujícím lidské chápání.
Díky rychlým reakcím a hbitě pracujícímu mozku Jones své únosce přechytračí a těsně vyvázne před jistou smrtí. Když je ovšem označen za podvratného špiona a vyhozen z univerzity, dospěje Indy k závěru, že je možná načase pověsit svůj klobouk na hřebík.
Osud mu však uchystá další překvapení. Odchod na zasloužený odpočinek nabere nečekaný spád, když únos jednoho kolegy přivede Jonese do hlubin amazonského pralesa na zdánlivě beznadějnou záchranou misi. Indy je zpátky ve hře s horkokrevným mladým motorkářem coby svým pomocníkem. Jeho ruská protivnice už čeká na příležitost k odvetě a Jones musí bojovat o trofej, které se nevyrovnají ani všechny zázraky světa.

Adaptace scénáře Davida Koeppa. Námět George Lucas a Jeff Nathanson.

Žánr a kategorie knihy Indiana Jones a království křišťálové lebky

Krásná literatura » Sci-fi, fantasy, komiks » Sci-fi

Štítky