86%

Jezdecká turistika

Jezdecká turistika
Jezdecká turistika
Autor:
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Jezdecká turistika
Jezdecká turistika
Nakladatel:Montanex
ISBN:80-7225-104-X
EAN:9788072251049
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Rozsah (počet stran):102
Vazba:brožovaná
Materiál:kniha

Anotace

Na našem trhu s hipologickou literaturou dlouho chyběla kniha, jejímž tématem by byla konkrétně jezdecká turistika. Mezeru nyní úspěšně vyplňuje tato skvělá publikace. Čtenář zde nalezne informace o všem, co je pro jezdeckou turistiku nezbytné a co s ní souvisí, autor na poměrně malém prostoru vyčerpávajícím způsobem popisuje všechny aspekty tohoto oblíbeného ježdění. Vedle nezbytných odborných pasáží jsou v knize obsaženy i zábavné a zajímavé historky z praxe, což činí celý text mimořádně čtenářsky přitažlivým.
Z tematicky členěných kapitol se postupně dozvíte vše potřebné základních i pomocných formách jezdecké turistiky, výběru vhodného koně a jeho tréninku, zásadách táboření, orientaci a práci s mapou, výběru přiměřeně obtížného terénu. Poučíte se o vhodné výstroji a výzbroji (uzdění, sedlání, oblečení pro rekreační ježdění a turistiku) pochopíte konkrétní principy jízdy ve skupině a principy terénní jízdy na krátké i dlouhé vzdálenosti. Nechybí důležité poučení o bezpečnosti a ochraně před úrazy (praktické "bezpečnostní desatero"), ani kapitoly zaměřené na soutěže v jezdecké turistice a komerční aktivity. Text doplňuje množství názorných instruktážních kreseb.
Autor knihy, Karol Hollý, patří k předním slovenským hipologům, je jedním ze zakladatelů hipoterapie, westernového ježdění, jezdecké turistiky i vytrvalostního a psychoterapeuticého ježdění.

Žánr a kategorie knihy Jezdecká turistika

Zdraví a životní styl » Koníčky a záliby » Ostatní koníčky