83%

Rytířský úsvit

Rytířský úsvit
Rytířský úsvit
Knihu chce přečíst
Chce přečíst
1
Originál:Juxtaposition
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Rytířský úsvit
Rytířský úsvit
Nakladatel:Classic
EAN:9788085782370
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Rozsah (počet stran):294
Formát (výška x šířka):240 x 170 mm
Vazba:vázaná s papírovým přebalem
Materiál:kniha

Anotace

Třetí kniha série Adept.

Stile žije ve dvou odlišných světech. Na Protonu, planetě technické a poživačné civilizace je otrokem, který se věnuje Hře. Na Fázi, ovládané magií, je jednou z rozhodujících bytostí: Modrým adeptem, pánem kouzel a vládcem jedné z říší.
Jako všichni lidé je i Stile ukotven v obou světech a osud v jednom zrcadlí osud v druhém. Utkání v protonské Hře jsou stejně napínavá jako Stilův boj s jinými adepty a mýtickými bytostmi na Fázi.
Po mnoha příkořích se Stile konečně dočkal úspěchů: získal svou vytouženou Modrou paní na Fázi, na Protonu je blízek konečnému vítězství ve Hře: to mu zaručuje neuvěřitelný skok z bezprávného postavení otroka mezi privilegované Občany.
Stile, malý muž, obdařený suchým humorem, nikdy neselhávající věcností ve vzácném spojení s heroickou statečností si v obou světech vede dobře. Zdá se, že jeho úspěchu nestojí nic v cestě. Vztahy paralelních světů jsou však hluboce poznamenány. Nerovnováha ve prospěch Protonu vysává energii z Fáze. Mýtus jednorožců, vlkodlaků a trolů je ohrožen v samém srdci svého bytí. A s tímto mýtem i Stilova milovaná Modrá paní.
Stile, odrážející tvrdé útoky na Protonu, se pokusí zasáhnout do odvěkého spojení obou světů. Aby je pochopil, musí se poradit se samotným Orákulem, který ví o světě nejvíc.
Podaří se mu zabránit neodvratnému zániku?

Žánr a kategorie knihy Rytířský úsvit

Krásná literatura » Sci-fi, fantasy, komiks » Fantasy

Série Adept

Díl v sérii:3

Další díly v sérii Adept

Název knihyDíl v sérii

Štítky