77%

Tvář

Tvář
Tvář
Autor:
Originál:The Face
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Tvář
Tvář
Nakladatel:BB art
ISBN:80-7341-682-4
EAN:9788073416829
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Robin Brichta
Překladatel:Roman Lipčík
Editoři:Jaroslava Janačíková, Mirka Jeřábková
Rozsah (počet stran):472
Formát (výška x šířka):210 x 150 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

Channing Manheim je kříženec Michaela Jacksona a Adama Sandlera, momentálně největší filmová hvězda světa. Je podobně prázdný, podobně pohádkově bohatý a vede podobně bizarní život. A je tak i kýženým terčem psychopatických deviantů.
Balíčky, které začaly chodit na jeho adresu, bere šéf jeho početné ochranky, bývalý policista Ethan Truman, zprvu jako rutinní záležitost, pro jaké byl najat, byť jejich symbolika je temná a hrozivá a přesahuje chápání běžného rozumu. Poměrně spolehlivá stopa jej dovede k jejich odesílateli. Na prahu jeho bytu přijde několika výstřely o život. Nebo ne...?
Žije dál, přestože dostal několik ran přímo do břicha. Brzy však zjistí, že není sám, kdo by měl být mrtvý, leč přesto žije. Spolu se svým přítelem policistou se Ethan dostává nejen do souboje s časem, během něhož musí rozkrýt podstatu výhrůžek slavnému herci a překazit je, ale i do přímého kontaktu se silami, které nemohou pocházet z tohoto světa. Na čí straně stojí sociopat, jehož cílem je systematické podrývání společenského řádu formou drobných i větších zločinů, jež hodlá korunovat útokem na proslulou filmovou ikonu, je poměrně jasné. Na čí straně však stojí jeho kamarád z dětství, který stanul na opačné straně zákona než Ethan a zaplatil za to životem? Jeho nepostižitelné zásahy do vývoje událostí by mohl popřít jen chladný rozum, ten však Ethanovi začíná selhávat. Vměšování světa mrtvých do situace je totiž až příliš hmatatelné...

Deana R. Koontze nazývá kritika „pánem našich nejtemnějších snů", ale rovněž připomíná, že si v oblasti thrillerů vybudoval bezmála svůj vlastní žánr. Splývání reality s nadpřirozenem, rozmlžené hranice světů, brutální, expresivně líčené zlo stojící proti neústupným silám dobra, to jsou znaky desítek jeho knih balancujících na tenkém rozhraní hororu, kriminálního románu, thrilleru a fantastické literatury.

Štítky