63%

Pánové Prstence

Pánové Prstence
Pánové Prstence
Autor:
Originál:The Ringworld Throne
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Pánové Prstence
Pánové Prstence
Nakladatel:Baronet
ISBN:80-7214-355-7
EAN:9788072143559
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Valentino Sani
Překladatel:Vladimír Lackovič
Editoři:Zdeňka Grigarová, Jana Strnadová
Rozsah (počet stran):368
Formát (výška x šířka):200 x 125 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

Třetí kniha série Prstenec.

Další román z cyklu Prstenec, ověnčeného cenami Hugo i Nebula, se odehrává ve vzdálené budoucnosti, kdy lidé už potkali ve vesmíru řadu inteligentních tvorů. Louis Wu se po úspěšné stabilizaci Prstence cítí vinen za smrt dvacetiny populace Prstence, žije jako potulný "čaroděj", odmítá loutkařovy omlazovací nabídky a netuší, že Nejzadnějším svým vyspělým programovým vybavením drtivou část oné dvacetiny zachránil. Výčitky svědomí mu velí zemřít starodávným způsobem - stářím.
Louisova známá Strojařka Val zorganizuje obchodní výpravu za Travními obry. Zjistí, že v cílové oblasti se ve stínu levitujícího průmyslového komlexu přemnožili upíři a decimují místní inteligentní hominidy. Z obchodní výpravy se stává výprava válečná. Spojeným úsilím více lidských plemen neohrožení zabíječi upírů nakonec slaví úspěch.
Louis, poté co mu Nejzadnější ukáže na záznamu o jedenáct let starší Val, konečně uvěří, že není masový vrah a přijme loutkařovu omlazovací kúru (s patřičným smluvním jištěním své platby - sedmiletého služebnictví). Loutkař potřebuje Louisovy služby proto, neboť k Prstenci dorazí invazní jednotky ze známého vesmíru a skrytá entita, kdo jiný než protektor, je začne protimeteorovou obranou likvidovat. Louis, Nejzadnější a Akolyta, Chmeeeův syn, kterého otec vyslal za Louisem na zkušenou, končí v Bramově (upíří protektor vládnoucí Centru Údržby) područí a jsou zataženi do nemilosrdných protektorských bojů o protěžování druhu a výsadu chránit celý Prstenec. Nebyl by to však Louis Wu, ač obyčejný plodič, aby si s neporazitelným, superinteligentním pačím protektorem nějak neporadil.

Žánr a kategorie knihy Pánové Prstence

Krásná literatura » Sci-fi, fantasy, komiks » Sci-fi

Série Prstenec

Díl v sérii:3

Další díly v sérii Prstenec

Název knihyDíl v sérii

Štítky