62%

Planeta Lykantů

Planeta Lykantů
Planeta Lykantů
Autor:
Originál:La planète des Lykans
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání francouzština francouzština
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Planeta Lykantů
Planeta Lykantů
Nakladatel:Najáda
ISBN:80-85632-01-2
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Pavel Šťastný
Překladatel:Eva Procházková
Rozsah (počet stran):168
Formát (výška x šířka):175 x 110 mm
Vazba:brožovaná
Materiál:kniha
Edice:Mark Stone

Anotace

Už po pět století provádí Zemská Unie (federace zahrnující 85 planet) mocnou expanzi do celé Galaxie. Po stupem času si však vlády začínají uvědomovat, že sbližování s příliš primitivními civilizacemi vyvolává ekologické katastrofy. Domorodci se po kontaktu s pozemšťany přestávají sami vyvíjet, stávají se závislými, žebrajíce o techniku, kterou nejsou schopni pochopit. Na jedné z planet došlo dokonce k tomu, že domorodci téměř vyhynuli; několik málo zbylých párů muselo být umístěno do přírodní rezervace jako se to kdysi dělávalo se zvířaty.
A tak vznikl zákon o nevměšování se. Pokud se stalo, že vesmírná loď objevila planetu s humanoidy, měla příkaz zaregistrovat ji, ale v žádném případě nevstupovat do kontaktu, aniž by byl proveden pečlivý průzkum jejích obyvatel.
Pokud dosáhli určitého prahu technického rozvoje, pak s nimi Ministerstvo pro záležitosti Galaxie navázalo diplomatické styky. V opačném případě byly složky s dokumentačními materiály předány Službě pro dohled nad primitivními planetami a ta, dvakrát v průběhu sta let, byla pověřena vypracováním zprávy o rozvoji domorodců.
A protože se ukázalo, že pozorování pomocí umělých satelitů není dostačující, byly vysílány přímo na místo skupiny složené z agenta činné služby a z androida, kteří se diskrétně zamíchali do populace.
Mark Stone byl jedním z těchto agentů...

Žánr a kategorie knihy Planeta Lykantů

Krásná literatura » Sci-fi, fantasy, komiks » Sci-fi

Série Mark Stone

Díl v sérii:5

Další díly v sérii Mark Stone

Název knihyDíl v sérii

Zobrazit všechny knihy ze série Mark Stone

Štítky