87%

Na ostří nože

Na ostří nože
Na ostří nože
Vlastní
Vlastní
1
Autor:
Originál:Every Dead Thing
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Na ostří nože
Na ostří nože
Nakladatel:BB art
ISBN:978-80-7381-880-7
EAN:9788073818807
Termín:
Pořadí vydání:2.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Robin Brichta
Překladatel:Karla Šmídová
Editor:Zuzana Pokorná
Rozsah (počet stran):400
Formát (výška x šířka):210 x 150 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

První kniha série Charlie Parker.

Jaká míra bestiality přiměje vraha, aby před očima matky umučil její dítě a teprve pak mučil a zabil i ji? Jak moc zvrácený musí být vrah, jenž místo činu naaranžuje jako místo tvůrčího aktu a pak oběti zbaví tváří, které se nikdy nenajdou. Co s nimi dělá?
Takové otázky trápí bývalého newyorského policistu s bluesovým jménem Charlie Parker a se setrvalou bluesovou náladou. Nemůže se jí zbavit od chvíle, kdy právě takovým bestiálním zločinem přišel o ženu i dceru. Trpkost a touha po pomstě jej nakonec připravily i o místo u policie, avšak Parker se rozhodne s pomocí svého bývalého kolegy přijít vraždě na kloub, zvlášť když se téměř totožný zločin opakuje v nedalekém městě a pak znovu a ještě jednou a zas.
Jak přibývá obětí, rozšiřuje se i okruh Parkerových pomocníků. Je mezi nimi stará černoška, jež mívá vidění a v nich nezřetelně spatřuje lidskou stvůru, které dala jméno Cestující. Je mezi nimi i psycholožka Rachel, s níž Parker vytvoří přibližný psychologický portrét cestujícího vraha. Vychází z něj jako pozér vraždící pro efekt... Smyčka se pozvolna stahuje, ale Cestující se z ní ve strhujícím finále pokusí vysmeknout a utáhnout ji kolem svých pronásledovatelů...

Debut irského autora Johna Connollyho (1968) sklidil bouři potlesku od všech recenzentů i čtenářů, kteří předtím podobně nadšeně tleskali Harrisovu Mlčení jehňátek. Ti ale zároveň připouštěli, že Na ostří nože je děsuplnější, drastičtější a morbidní představivostí autora sugestivnější, ale že nepostrádá ani tolik vzácný prvek humoru, byť černého.

Série Charlie Parker

Díl v sérii:1

Další díly v sérii Charlie Parker

Název knihyDíl v sérii

Zobrazit všechny knihy ze série Charlie Parker