70%

Opeřený had

Opeřený had
Opeřený had
Autoři:, Paul Kemprecos
Podtitul:Tajemství Kolumbovy mumie a vraku lodi Andrea Doria
Originál:Serpent
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Vydání knihy :

Opeřený had
Opeřený had
Nakladatel:BB art
ISBN:80-7257-690-9
EAN:9788072576906
Termín:
Pořadí vydání:1.
Místo:Praha
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Bohumil Fencl
Překladatel:Jiří Mayer
Editor:Jana Kotlínová
Rozsah (počet stran):360
Formát (výška x šířka):235 x 160 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

První kniha série Akta NUMA.

Potopil se italský luxusní parník Andrea Doria skutečně nešťastnou náhodou, jak se téměř půl století věřilo? Jakou vzácnost ukrývalo obrněné vozidlo na jeho palubě? Kdo byli muži, kteří těsně před katastrofou údajně napadli stráže hlídající vzácný náklad? Zmocnili se jej, nebo dodnes leží v chladných hlubinách u Nantucketu?
Vše napovídá tomu, že na první z řady nastolených otázek lze odpovědět záporně. Andrea Doria se v roce 1956 nepotopila náhodou, byl to šikovně nastrojený záměr. To však otevírá nepřeberné množství odpovědí i na zbylé otázky - a je na odvážných archeolozích, aby je našli.
Nina Kirovová je ta pravá. Artefakt, nalezený pod vodou u marockého pobřeží, by ji mohl přivést ke správným odpovědím. Než však stačí dojít k závěrům, které nabízí, stane se archeoložka i její tým cílem brutálního útoku. Předmět, který by ji mohl dovést k převratným objevům, zmizí, její tým je povražděn. Ji jedinou zachraňuje Kurt Austin a Joe Zavala.
Seznamte se - Austin i Zavala jsou mladší kolegové Dirka Pitta, operativci NUMA. Od této chvíle je případ v odpovědných a rozhodných rukou, i když k jeho úspěšnému rozuzlení a zodpovězení nastolených otázek je ještě daleko. Naopak otázek přibývá. Patří-li mumifikované tělo, nalezené v podmořském mayském chrámu u Yucatanu, skutečně Kryštofu Kolumbovi - a vše napovídá, že tomu tak je - co to znamená nejen pro nový výklad dějin, ale především pro budoucnost celého amerického kontinentu? Kam se poděl poklad, který údajně vyvezli poražení obránci Kartága na poslední chvíli z Afriky? Jak by se změnily dějiny světa, kdyby se jim podařilo dopravit jej do Latinské Ameriky a napomoci vzniku prvního nezávislého latinskoamerického státu? Jak by se změnila budoucnost světa, kdyby někdo pojal takový nápad dnes? Je tohle cíl, ke němuž míří mocný texaský průmyslník Don Halcon, v jehož stopách se objevuje podezřelé množství mrtvých? A jakou roli v tom hraje zinscenovaná nehoda parníku Andrea Doria - vezla na palubě onen pohřešovaný poklad, nebo něco mnohem cennějšího?
NUMA a její spojenci nakonec najdou odpovědi na zmíněné otázky, jejichž hrozivá kumulace ohrožuje samotnou rovnováhu světa. Než k nim však dospějí, čeká čtenáře literární projížďka na horské dráze v tradici nejlepších dobrodružných románů. Na jejím konci si možná ani neuvědomí, že americký autor patnácti bestsellerů se po poradě se spoluautorem rozhodl obejít se poprvé bez svého tradičního hrdiny Dirka Pitta.