89%

Tajný atlas

Tajný atlas
Tajný atlas
Originál:A Secret Atlas
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

V zemi Nalenyr se rodina knížecího kartografa těší výsadnímu postavení. Její členové nejen kreslí mapy, ale rovněž zkoumají neprobádaná území a rozšiřují a aktualizují dosud známé vědomosti o světě. Jejich talent jim vynesl nevídanou moc a bohatství – na druhou stranu je však může stát život.
Keles a Jorim, vnuci knížecího kartografa, byli vysláni na nebezpečnou misi, aby prozkoumali nejtemnější kouty neznámých končin. Zatímco jeden mapuje moře, druhý nalézá oblast zničenou starodávnou magií. Jejich sestra Nirati se mezitím snaží ochránit bratry před intrikami, hněvem a závistí, které doma ohrožují rodinu.
Ale to, co Keles a Jorim tentokrát objeví, bude mnohem větší a děsivější než jakékoli nové země. Křehký mír, který byl nastolen před staletími po téměř apokalyptické zkáze, je náhle ohrožen a vražedný útok na rodinu kartografů spustí vlnu událostí, které otřesou celým světem.

Tajný atlas
Tajný atlas
Nakladatelé:Epocha
Triton
ISBN:978-80-7425-094-1
978-80-7387-464-3
EAN:9788073874643
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Rozsah (počet stran):520
Formát (výška x šířka):210 x 145 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha
Edice:Trifid

Anotace

Mocné Císařství se rozpadlo pod útokem barbarů a poslední Císařovna zmizela v pustinách divoké magie. Po staletích zoufalého boje o přežití jsou jednotlivé státy opět plné snů o sjednocení. Deseirion má statečné vojáky, Erumvirine početné obyvatelstvo a tradici, Nalenyr zase kartografy. Ti objevují svět: vše, co bylo ztraceno, se díky jejich mapám stává opět skutečností a zdrojem bohatství. Křehký mír, který byl nastolen před staletími po téměř apokalyptické zkáze, je náhle ohrožen. Za hranicemi známého světa se totiž skrývá nejen nesmrtelné zlo, které se opět probouzí, ale také celé kontinenty, u nichž nápis „Zde žijí nestvůry“ není jen prázdnou frází. Pověsti ožívají a legendy se ukazují být skutečností. Nadchází čas, kdy se celý svět změní – nebo zahyne.

Žánr a kategorie knihy Tajný atlas

Krásná literatura » Sci-fi, fantasy, komiks » Fantasy

Série Věk objevů

Díl v sérii:1

Další díly v sérii Věk objevů

Název knihyDíl v sérii

Štítky