67%

Záplava

Záplava
Záplava
Autor:
Originál:Flood Tide
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Záplava
Záplava
Nakladatel:BB art
ISBN:80-7257-496-5
EAN:9788072574964
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Bohumil Fencl
Překladatel:Radovan Šimek
Editor:Jana Kotlínová
Rozsah (počet stran):416
Formát (výška x šířka):235 x 160 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

Čtrnáctá kniha série Dirk Pitt.

Čchin Šang je miliardář, čtvrtý nejbohatší muž světa, a k tomu Číňan, příslušník nejlidnatějšího národa světa. Zbohatl na ilegálním obchodu s lidmi: čínská populace západního pobřeží Spojených států od Aljašky po San Francisco houstne díky jeho aktivitám.
A přesto by si Dirk Pitt a agentura NUMA čínského zbohatlíka nevšimli, kdyby nezačal zasahovat do oboru, který se bezprostředně týká jejich agendy. K jakému účelu zakoupil miliardář vysloužilý americký parník a proč buduje miliardovým nákladem vlastní přístav u Louisiany? Proč zkoumá dno u pobřeží jižní Ameriky - podle pověstí se tam před půl stoletím potopila loď s uměleckými poklady generála Čankajška, avšak k čemu jsou tak bohatému muži zapotřebí?
Dirk Pitt umí být neúnavný. A jeho neústupnost přináší zpravidla vydatné plody: záhy se ukazuje, že vyzvednutí pokladu z mořského dna je jen drobnou epizodou v miliardářově činnosti. Všechno nasvědčuje tomu, že jeho plány jsou zhoubnější. V zájmu rozšíření svého pašeráckého teritoria zamýšlí převést tok řeky Mississippi do jejího původního dávného koryta, a tak nechat zmizet z mapy světa město New Orleans. Zmatek, do něhož by tím uvedl Spojené státy, by posloužil k jejich rozdělení na tři státní celky, všechny pod správou imigrantů připravovaných roky pro tuto subverzi. Podle všech indicií už má v hrsti i členy americké vlády, samotného prezidenta nevyjímaje.
Tohle i pro tak zkušeného řešitele krizí, jakým je Dirk Pitt, přestává být rutinní situací...

Série Dirk Pitt

Díl v sérii:14

Další díly v sérii Dirk Pitt

Název knihyDíl v sérii

Zobrazit všechny knihy ze série Dirk Pitt