90%

Cesta meče

978-80-7387-756-9
978-80-7387-756-9
Knihu četloVlastníKnihu má v oblíbených
ČetloVlastníV oblíbených
111
Autoři:, Dimitrij Jevgeněvič Gromov, Oleg Semjonovič Ladyženskij
Originál:Puť meča
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání ruština ruština
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Cesta meče představuje první rozsáhlejší dílo dnes nesmírně populární dvojice charkovských spisovatelů, Dmitrije Gromova a Olega Ladyženského, publikujících společně pod pseudonymem Henry Lion Oldie. Od doby jejího vydání již uplynulo bezmála dvacet let; knize však roky nikterak neuškodily, a tak stále budí pozornost a obdiv čtenářů i kritiků – nejen v Rusku a na Ukrajině, ale také v Polsku a Francii. Díky hravému a poetickému jazyku, věrohodně zprostředkované atmosféře exotického orientu i množství filozofických otázek, na které autoři hledají a nacházejí odpovědi, se bezpochyby jedná o jeden z nejzásadnějších románů novodobé ruskojazyčné fantastiky.

Román přenese čtenáře do alternativního světa Kabírského emirátu, jenž silně připomíná středověkou Asii, jen s tím podstatným rozdílem, že všechny zbraně jsou zde živé a disponují vlastním rozumem. Zářní, jak sami sebe tyto meče, kopí či halapartny nazývají, pokládají lidi za své „Nosiče“, aniž by tušili, že i oni jsou inteligentní. Samotní lidé zase nemají ani ponětí o tom, že mnohé jejich činy neřídí jejich vlastní vůle, nýbrž vůle rozumných zbraní. Ač po zuby ozbrojen, je tento svět mimořádně vlídný a mírumilovný: šermířské umění je v něm sice vybroušené k až nepředstavitelné dokonalosti, ale přesto – či právě proto – jsou všechny souboje zcela nekrvavé. Kabírský emirát je tedy klidnou a stabilní zemí, avšak nedochází v něm prakticky k žádnému pokroku – rozvíjí se v podstatě jen šerm a kovářství, tedy to, co především zajímá Zářné. Když řád harmonického světa znenadání naruší krvavé vraždy, šokuje to jak lidi, tak i Zářné – vždyť něco takového se naposledy stalo před bezmála osmi stoletími! Vyšetřováním vražd jsou, ovšemže nezávisle na sobě, pověřeni mladý šlechtic Čen Ankor a jeho urozený meč, známý jako Jednorožec z Mei-lanu. Podaří-li se jim najít cestu k sobě navzájem, možná dokáží zvrátit osud svého světa, beznadějně vychýleného z rovnováhy. Aby však zodpověděli veškeré otázky a odhalili všechna tajemství, budou se muset vydat na dlouhou pouť...

Třebaže Cesta meče náleží do tzv. Kabírského cyklu, jedná se v podstatě o samostatný román. Kabírský cyklus je totiž opravdu hodně volná trilogie, jejíž druhý díl se odehrává čtyři sta roků po událostech Cesty meče, zatímco třetí celých osm set let před nimi. Tato další „pokračování“ navíc mají zcela nové hrdiny (až na výjimky), odlišný styl vyprávění a na něčem jiném postavené zápletky. Pojítkem mezi nimi je tedy především společný svět.

978-80-7387-756-9
978-80-7387-756-9
Nakladatel:Triton
ISBN:978-80-7387-756-9
EAN:9788073877569
Termín:
Pořadí vydání: 1.
Místo:Praha
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Volodymyr Bondar
Překladatel:Konstantin Šindelář
Rozsah (počet stran):552
Formát (výška x šířka):210 x 150 mm
Vazba: vázaná s přebalem
Materiál:kniha
Náklad (počet výtisků):2000
Edice:Trifid

Žánr a kategorie knihy Cesta meče

Krásná literatura » Sci-fi, fantasy, komiks » Fantasy

Série Kabírský cyklus

Díl v sérii:1