95%

Motorkářský průvodce po Rumunsku, třetí část

Motorkářský průvodce po Rumunsku, třetí část
Motorkářský průvodce po Rumunsku, třetí část
Knihu četloVlastníKnihu má v oblíbených
ČetloVlastníV oblíbených
111
Autor:
Podtitul:Offroadové trasy
Jazyk (původní knihy):rumunština
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Rumunsko ukrývá řadu kouzelných míst, plných prastarých tradic a legend, mnohem krásnějších i strašidelnějších, než je známý příběh o Drákulovi. Většina z nich leží mimo městské oblasti a nedostanete se k nim po moderních silnicích. Věříme, že opravdová výprava začíná tam, kde končí asfalt.

Proto v této knížce najdete 3 000 kilometrů tras po Rumunsku, převážně po nezpevněných cestách.

Motorkářský průvodce po Rumunsku, třetí část
Motorkářský průvodce po Rumunsku, třetí část
Nakladatel:MotoRoute s.r.o.
ISBN:978-80-904636-5-3
EAN:9788090463653
Termín:
Pořadí vydání:1.
Místo:Zlín
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Editor:Michal Hamšík
Rozsah (počet stran):128
Formát (výška x šířka):210 x 160 mm
Vazba:spirálová, kroužková
Materiál:kniha

Anotace

Kniha nabízí trasy po Rumunsku, převážně po kamenitých, štěrkových či hliněných cestách, skrze horské průsmyky, vesnice zapomenuté v čase, přes řeky, rokle a hluboké soutěsky. Asfaltové silnice tvoří pouze spojnice mezi divokými oblastmi a zajišťují možnost doplnit si v civilizaci zásoby.

Trasy tvoří ucelený okruh Rumunskem (ačkoliv se dají absolvovat i jednotlivě) a jsou rozděleny do 13 kapitol, každá s dvěma mapami, popisem a fotkami. Jsou zvýrazněny obtížné úseky, stejně jako místa po cestě stojící za návštěvu a možnosti pro přespání, jak ve volné přírodě, tak v penzionech či chatách.

Při putování po rumunských cestách poznáte zdejší přírodu, od Dunajských kotlů přes pohoří Poiana Rusca, Bicazskou soutěsku, pohoří Nemira či údolí řeky Olt, až po „tajnou” nezpevněnou silnici Strategica ve výšce přes 2000 metrů.

Nezapomínáme ani na známé atrakce, jako jsou třeba opevnění Sighisoara, Rupea nebo Bran, moldavské kláštery, dřevěné kostely v Maramureši, či opevněné kostely Transylvánie a další. V neposlední řadě se také dozvíte, kde se dobře najíst a napít a co si dát.

Všechny trasy a informace prezentované v této knížce jsou k dispozici i v digitální formě. V úvodu knihy najdete unikátní přístupový kód, který umožní stažení tras do GPS navigace, stejně jako přístup k plné verzi mobilní aplikace s průvodcem a navigačními funkcemi.

Žánr a kategorie knihy Motorkářský průvodce po Rumunsku, třetí část

Cestování, mapy » Evropa