96%

Ve znamení kříže

Ve znamení kříže
Ve znamení kříže
Knihu četloVlastní
ČetloVlastní
11
Autor:
Podtitul:Podvody nelze halit svatou rouškou
Originál:Ve znamení kříže
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání čeština čeština
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Mimořádná kniha Miroslava Grebeníčka dokumentuje především průběh církevních restitucí a vývoj katolictví v naší zemi. Po úvodu následuje kapitola o postavení a působení katolické církve v Polsku a dále pak kapitoly o postavení a nejnovějším vývoji římskokatolické církve a procesu takzvaných církevních restitucí v České republice. Vše doplněno obrazovým materiálem ČTK a fy Profimedia, bohatými citáty a přesnými odkazy na prameny a fakta.

"Není náhodou, že největší náboženské revolty byly v historii spojeny právě s odporem proti církevnímu kupčení. Platí to i v současné době, kdy zejména římskokatolická církev se celkovým objemem majetku zařadila mezi nejbohatší instituce v České republice. Navíc načasování a způsob předání obrovského majetku do rukou církve její morální kredit výrazně snižuje.
Získaný majetek tak sotva povede k většímu rozmachu náboženství v jeho tradičních formách. Zato dochází k posílení role církevních papalášů v české politice, ekonomice i v některých médiích. Dokonce i veřejnoprávní média se už jistou dobu chovají tak, jako by se ke katolictví v České republice nehlásila pouhá desetina, ale naprostá většina společnosti."