100%

Hradba vzdoru

Hradba vzdoru
Hradba vzdoru
Autor:
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání čeština čeština
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Publikace, která vyšla v Ottově nakladatelství, je pro zvídavého čtenáře, pro novináře dbalé dobrého jména a pro historika dbalého své cti ostrůvkem pevné půdy.

Tři příběhy, na kterých tak velký kus práce vykonala Česká televize a po ní a vedle ní i jiná média a které se zrodily z velké politické poptávky, vystupují na stránkách Hradby vzdoru z mediální mlhy a nabývají často již dříve poznaných, ale dodnes televizí a jinými nepřiznaných kontur. Těch, které měly být a dodnes vlastně jsou před divákem televizí, posluchačem rádií a čtenářem většiny deníků a časopisů, které je pomáhaly přefabulovávat, pečlivě utajeny.

Jak zatáhnout hrdinu protinacistického odboje do umělé skandalizační kampaně? I o tom je tragický příběh nešťastného sudiče Čestmíra Šikoly.

Jak zkusit likvidovat politika rozsáhlým a poměrně vysokou mírou podlosti se vyznačujícím tažením proti jeho otci?

A nakonec, konfeta českého výkonu justiční spravedlnosti a mediální nestrannosti. Lze justičně zakázat a mediálně odsoudit výrok „je tady nějaký primitiv, odveďte ho“, když jste svědky toho, jak někdo primitivně řve s cílem přehlušit svobodu projevu a vzpírá se pořadatelům a nakonec pere se s policií, pečlivě natáčen svým přítelem?