100%

Proč hlupák zůstává hlupákem?

Proč hlupák zůstává hlupákem?
Proč hlupák zůstává hlupákem?
Knihu četloVlastníKnihu má v oblíbených
ČetloVlastníV oblíbených
111
Autor:
Podtitul:A další psychologické fenomény
Originál:Proč hlupák zůstává hlupákem?
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání čeština čeština
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Kniha s názvem „Proč hlupák zůstává hlupákem? A další psychologické fenomény” se skládá ze třinácti tematických esejí z oblasti kognitivní a sociální psychologie i dalších příbuzných vědeckých disciplín. Vzhledem ke své populárně-naučné formě je publikace vhodná nejenom pro studenty a odborníky z oblasti psychologie, ale i pro širokou laickou veřejnost. Autor ve své práci představuje originální a zajímavé psychologické fenomény, které v mnoha ohledech reflektují aktuální celospolečenská témata, přičemž se opírá o početnou zásobu odborných publikací.

Čtenář se v knize dočte o Forerově efektu, jenž vysvětluje lidskou tendenci věřit horoskopům, i o fenoménech snažících se pochopit válečná zvěrstva minulého století, jako byl např. holocaust. V dalších částech se čtenář dozví zajímavé informace o podstatě lidského altruismu, o kvantovém vědomí a duši i o tom, proč doopravdy nemá cenu hádat se s hlupákem. V neposlední řadě autor v knize vysvětluje, proč lidé podvádějí, proč se postupně v celospolečenských debatách radikalizují jejich názory včetně toho, jak lze tomuto trendu zabránit. Nejenom o tom pojednává předkládaná publikace.

Proč hlupák zůstává hlupákem?
Proč hlupák zůstává hlupákem?
Nakladatel:Akademické nakladatelství CERM
ISBN:978-80-7623-005-7
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Rozsah (počet stran):154
Vazba:brožovaná
Materiál:kniha

Anotace

Kniha se skládá ze třinácti tematických esejí z oblasti kognitivní a sociální psychologie i dalších příbuzných vědeckých disciplín. Vzhledem ke své populárně-naučné formě je publikace vhodná nejenom pro studenty a odborníky z oblasti psychologie, ale i pro širokou laickou veřejnost.

Štítky