Lvi přicházejí

Lvi přicházejí
Lvi přicházejí
Vlastní
Vlastní
1
Autor:
Originál:Die Löwen kommen
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání němčina němčina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Richterův dobrodružný román Lvi přicházejí zavede čtenáře do Afriky na konci 19. století, kdy vrcholila snaha vyspělých kapitalistických zemí – Velké Británie, Francie a Německa – získat pro sebe co největší část tohoto přírodním bohatstvím tak oplývajícího kontinentu.
Bohatě rozvětvený a barvivě vyprávěný příběh nás seznámí s prostým – pro nás však exotickým životem v kikujské vesnici, jehož klidnou hladinu naruší zločin spáchaný z touhy po majetku. Očima hrdinů této knihy – několika afrických vesnických dětí a bílého chlapce, sirotka, kterého se afričtí vesničané ujali – sledujeme s napětím důsledky tohoto zločinu i jeho konečné objasnění. Spolu s nimi se však také dozvídáme o hrůzách otroctví, o lovech na otroky, o nelidských podmínkách v Angličany zakládaných pracovních táborech. Spolu s nimi se stáváme svědky postupného pronikání bílých kolonizátorů do nitra Afriky, postupné kolonizace, jež zdánlivě přináší světlo civilizace, ve skutečnosti však znamená jen další zotročení Afričanů, a jež je příčinou • mnoha změn narušujících jejich život.
Richterův dobrodružný příběh tedy nejen udrží čtenáře v napětí do poslední stránky, ale přinese mu spolu s výstižným a barvitým obrazem africké krajiny a přírody i mnoho zajímavých faktů z historie afrického kontinentu.

Lvi přicházejí
Lvi přicházejí
Nakladatel:Albatros
ISBN:13-885-78
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Miroslav Váša
Překladatel:Eva Jílková
Rozsah (počet stran):368
Vazba:vázaná
Materiál:kniha
Náklad (počet výtisků):30000
Edice:Knihy odvahy a dobrodružství

Žánr a kategorie knihy Lvi přicházejí

Pro děti a mláděž » Pro mládež (od 8 let) » Dobrodružné