Makrosvět, mikrosvět a lidská mysl

Makrosvět, mikrosvět a lidská mysl
Makrosvět, mikrosvět a lidská mysl
Vlastní
Vlastní
1
Autor:
Originál:The Large, the Small and the Human Mind
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Prostoročas a modely vesmíru - Jak byl vyladěn velký třesk - Neeuklidoveká geometrie - Jaká je geometrie vesmíru? - Penrose a teorie inflačního vesmiru - Entropie a směr času - Podivuhodné rysy kvantové mechaniky - Problém Schrodingerovy kočky - Úspěchy kvantové mechaniky - Tři světy a tři tajemství - Escherův "nemožný" trojúhelník - Klasická a kvantová mechanika - Tajemna dvojího druhu - Elitzurův-Vaidmanův problém
testování bomby - Čemu vděčíme za schopnost odhalovat matematickou pravdu - Modely "vesmíru na hraní" - Goderova věta o neúplnosti a její důsledky pro teorii vědomí - Lidská mysl a umělá inteligence - Je Penroseova vize fyziky správná a řeší problém duševna? - Penrose a filozofové vědy - Roger Penrose versus Slephen Hawking.

Kniha shrnuje provokativní názory jednoho z nejlepších žijících teoretických fyziků na možné vztahy mezi světem nejmenších částic, makrosvětem kosmu a teorií vědomí a vyslovuje se k otázce, zda lze lidské vědomí vysvětlit z fyzikálních zákonů.
Roger Penrose je profesorem matematiky na Matematickém institutu univerzity v Oxfordu. Je vůdčím světovým vědcem v různých oblastech matematiky a matematické a teoretické fyziky.

Makrosvět, mikrosvět a lidská mysl
Makrosvět, mikrosvět a lidská mysl
Nakladatel:Mladá fronta
ISBN:80-204-0780-4
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Jiří Langer
Rozsah (počet stran):158
Formát (výška x šířka):200 x 130 mm
Vazba:Vázaná s přebalem
Materiál:kniha
Edice:Kolumbus

Žánr a kategorie knihy Makrosvět, mikrosvět a lidská mysl

Naučná

Štítky