Město uprostřed noci

Město uprostřed noci
Město uprostřed noci
Autor:
Originál:The City in the Middle of the Night
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

„Když ovládáte náš spánek, můžete se zmocnit našich snů… A tím můžete snadno ovládat i životy nás všech.“

Leden je umírající planeta, rozdělená mezi trvale zmrzlou tmu na jedné straně a nekonečný sluneční svit na straně druhé. Lidstvo se sotva drží při životě ve dvou prastarých městech postavených v srpcích obyvatelného šera. Ale život uvnitř těchto měst je stejně nebezpečný jako neobyvatelné pustiny, které je obklopují.

Studentka a váhavá revolucionářka Sofie, kterou vyhnali do noci, má být podle všeho mrtvá. Vytvoří si však nezvyklé pouto se záhadnými tvory žijícími na ledu a tím si zachrání život. Sofie pak přísahá, že se skryje před světem — v naději, že tak útrapy překoná.

Avšak osud má jiné plány — a Sofiina pouť a rodina pochybných existencí, které na své cestě potká, změní celý svět.

Město uprostřed noci
Město uprostřed noci
Nakladatel:Host
ISBN:978-80-275-0002-4
Termín:
Pořadí vydání:1
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Filip Drlík
Rozsah (počet stran):367
Formát (výška x šířka):205 x 135 mm
Vazba:pevná vázaná
Materiál:kniha

Anotace

„Když ovládáte náš spánek, můžete se zmocnit našich snů… A tím můžete snadno ovládat i životy nás všech.“ Leden je umírající planeta, rozdělená mezi trvale zmrzlou tmu na jedné straně a nekonečný sluneční svit na straně druhé. Lidstvo se sotva drží při životě ve dvou prastarých městech postavených v srpcích obyvatelného šera. Ale život uvnitř těchto měst je stejně nebezpečný jako neobyvatelné pustiny, které je obklopují. Studentka a váhavá revolucionářka Sofie, kterou vyhnali do noci, má být podle všeho mrtvá. Vytvoří si však nezvyklé pouto se záhadnými tvory žijícími na ledu a tím si zachrání život. Sofie pak přísahá, že se skryje před světem — v naději, že tak útrapy překoná. Avšak osud má jiné plány — a Sofiina pouť a rodina pochybných existencí, které na své cestě potká, změní celý svět.

Štítky