Čtvrtá královna

Čtvrtá královna
Čtvrtá královna
Vlastní
Vlastní
1
Autor:
Originál: Fourth queen
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Čtvrtá královna
Čtvrtá královna
Nakladatel:Alpress
ISBN:80-7362-168-1
Termín:
Pořadí vydání:1
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Jana Vlčková
Rozsah (počet stran):398
Formát (výška x šířka):205 x 140 mm
Vazba:pevná vázaná s přebalem
Materiál:kniha
Edice:Klokan

Anotace

Děj knihy nás zavede do 18.století na maurský královský a císařský dvůr.

Helen Gloagová pochází z malé vesničky ve Skotsku. Nechce se smířit s velmi nuznými poměry v rodině a tak utíká za lepším životem . Mladičká Helen se dostane na loď plující do Bostonu. Loď je na své cestě přepadena piráty a většina cestujících je povražděna. Helen se dostává na trh s otroky, kde je nabídnuta k prodeji.

Zde si ji všimne správce marockého císařského dvora Microphilus, muž velmi malého vzrůstu, původem také Skot jako Helen. Její krása upoutala jeho pozornost a tak ji kupuje do harému pro svého náročného a nevyzpytatelného pána na císařský dvůr. Odtud už není úniku.

Helen musí spolknout nejednu hořkou chvíli a ponížení, než pozná, jak to v harému chodí. Všechny císařské konkubíny se jejím vzhledem cítí ohroženy a tak Helen poznává intriky a zákulisní špínu, která se neštítí ani vraždy, jen aby svoji sokyni odstranily.

Sblížení s první ženou císaře a správcem dvora přináší Helen nejen snadnější život u dvora, ale také větší zkušenosti. Po delší době si Helen získává císařovo srdce a ten se rozhodne, že si ji vezme jako svoji čtvrtou zákonitou manželku , která mu porodí syna, a toho císař uzná za svého jediného a vyvoleného nástupce, který bude hoden převzít královskou korunu. Ale dopadne všechno tak, jak si to císař plánuje?