Bezesné noci

Bezesné noci
Bezesné noci
Vlastní
Vlastní
1
Autor:
Originál:Last Witness
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Bezesné noci
Bezesné noci
Nakladatel:Alpress
ISBN:80-7362-268-8
Termín:
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Jaroslav Žerávek
Rozsah (počet stran):368
Vazba:pevná vázaná
Materiál:kniha
Edice:Klokan

Anotace

Thriller Bezesné noci je přímým pokračování prvotiny Falešná stopa od americké autorky Jilliane Hoffman. Bezesné noci je možno číst i bez znalostí předchozí knihy a nebudete mít pocit, že jste o něco přišli, protože předchozí děj autorka vysvětluje. Ovšem v případě, že byste chtěli znát příběh úplně od začátku a hezky podrobně, začněte Falešnou stopou. Nehledě k tomu, že ohlasy na tuto prvotinu byly velmi pozitivní a kniha byla příznivě hodnocena čtenáři i kritikou. Ale zpátky k Bezesné noci.
Trestní prokurátorka v Miami, Jenny Townsendová, má ze své minulosti ošklivé noční můry. Nepomáhá jí ani přítomnost jejího přítele, agenta Dominicka Falconetttiho. Jakýsi šílenec začne brutálně vraždit policisty. Ne jen tak ledajaké, ale ty, kteří tomuto povolání nedělají čest. Přesto ze strany policie nastává štvanice na pachatele. Do střetu se dostávají různé složky policie – federální, krajská i místní v boji o „svá“ území. Každý by chtěl případ řídit a pachatele dopadnout podle svého. Také Jenny je nucena na tomto případu spolupracovat, i když se ze všech sil brání. Začíná tušit, že zavraždění měli přece jen cosi více společného než jen špatnou pracovní morálku. Její děsy se stupňují, Jenny nemá nikoho, s kým by se o ně podělila. A to nejhorší setkání ji čeká…
Bývalá prokurátorka hrdelních zločinů, Jilliane Hoffman, bývá svou tvorbou přirovnávána ke špičkám žánru jako James Patteson nebo Michael Connelly. Kniha je dějově značně bohatá, plná napětí a akce. Autorka evidentně ví, o čem píše, je zřejmá výborná znalost kriminálního justičního systému. Patrně vás bude zajímat, jak se tento hon za zabijákem vyřeší, pravděpodobně vás zcela nepohltí, jak bývá u skvělých titulů zvykem. Pro ty, kteří milují velmi dějově akční tituly, budou Bezesné noci zřejmě vyhovující a potěší je zjevné „našlápnutí“ na třetí díl.

Štítky