80%

Seznam přání

Seznam přání
Seznam přání
Knihu četloKnihu má v oblíbených
ČetloV oblíbených
21
Autor:
Originál:The Wish List
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Seznam přání
Seznam přání
Nakladatel:Albatros
ISBN:80-00-01903-5
EAN:9788000019031
Termín:
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Veronika Volhejnová
Rozsah (počet stran):214
Formát (výška x šířka):200 x 120 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

Irský spisovatel Eoin Colfer, původní profesí učitel a vášnivý milovník bondovek, je u nás znám svou sérií příběhů o dvanáctiletém „zloduchovi“ Artemisu Fowlovi. Ve své nové próze Seznam přání si tentokrát zvolil dívčí hrdinku, čtrnáctiletou Meg Finnovou.
Meg byla obyčejná dívka, dokud jí nezemřela matka a otčím jí nezačal krutě znepříjemňovat život. Meg se mu rafinovaně pomstí, ale domů se vrátit nemůže a ocitne se ve špatné společnosti a na šikmé ploše. Po nepovedeném přepadení penzisty přijde o život – ukáže se však, že její duše je vzácný případ: zlo a dobro v ní jsou v naprosté rovnováze a není tedy jasné, zda má přijít do pekla nebo do nebe. Meg tedy dostane šanci vrátit se na zem a „vysloužit si“ nebe tím, že pomůže právě onomu přepadenému důchodci splnit jeho přání. Netuší ovšem, že s ním poleze přes zeď fotbalového stadionu, ocitne se s ním v oblíbené televizní talkshow a podnikne ještě celou řadu šíleností. A celou tu dobu peklo dělá, co může, aby mu Megina dušička neunikla…
Zábavné čtení pro milovníky černého humoru a fantasy. Vedle obvyklé Colferovy duchařiny nechybí příběhu o Meg napětí a sebeironie.
Pro čtenáře od 12 let

Žánr a kategorie knihy Seznam přání

Pro děti a mláděž » Pro mládež (od 8 let) » Fantasy pro děti a mládež