71%

101 experimentů z každodenní filosofie

101 experimentů z každodenní filosofie
101 experimentů z každodenní filosofie
Autor:
Originál:101 expériences de philosophie quotidienne
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání francouzština francouzština
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Kniha francouzského filosofa Rogera-Pola Droita patří mezi úspěšné publikace. Získala Cenu francouzské televize za esejistické dílo pro rok 2001, právo na její překlad bylo postoupeno nakladatelstvím v šestnácti zemích.

Na první pohled je to kniha velmi prostá, složená ze 101 krátkých textů. Každý z těchto textů je návodem k zamyšlení, úvaze nebo neobvyklé činnosti. Například: představovat si, jak se loupe jablko, dvacekrát si opakovat jméno nějakého běžného předmětu a podobně. V některých případech jde o to, abychom si uvědomili podivnost určitých situací, které jinak pokládáme za zcela běžné. Například kráčet ve tmě, přejíst se, zkoušet si oděvy, jít do kina během dne.

Autor užívá prostý a dobře srozumitelný jazyk, ale vytčený cíl je filosofický: ověřit si, že v docela obyčejných gestech a běžném konání může být skryto mnoho neobvyklého a pozoruhodného. Poučení, které z toho plyne, je překvapivé: Zajímavá dobrodružství lze zažít i ve zdánlivě banální a stereotypní každodennosti. Hříčky a návody francozského filosofa otřásají jistotami, na kterých spočívá například naše identita, řeč, naše vztahy k prostoru a času a naše paměť.

101 experimentů z každodenní filosofie
101 experimentů z každodenní filosofie
Nakladatel:Baset
ISBN:80-86223-80-9
EAN:9788086223803
Termín:
Pořadí vydání:1
Místo:Praha
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Zdeněk Müller
Editor:Vladislav Dudák
Typograf:Dita Königová
Rozsah (počet stran):160
Formát (výška x šířka):195 x 125 mm
Vazba:pevné desky, papírový potah, přebal
Materiál:kniha

Anotace

Kniha francouzského filozofa Rogera-Pola Droit Sto plus jedna návodů z každodenní filozofie patří mezi úspěšné publikace loňského roku ve Francii. Vydalo ji pařížské nakladatelství Odile Jacob v lednu 2001. Získala Cenu francouzské televize za esejistické dílo pro rok 2001. Právo na její překlad bylo postoupeno nakladatelstvím v šestnácti zemích. Na první pohled je to kniha velmi prostá, složená ze 101 krátkých textů. Každý z těchto textů je návodem k zamyšlení, úvaze nebo neobvyklé činnosti. Například: představovat si, jak se loupe jablko, dvacetkrát si opakovat jméno nějakého běžného předmětu, apod. V některých případech se jedná o to uvědomit si podivnost některých situací, které jinak pokládáme za zcela běžné Kupříkladu kráčet ve tmě, příliš se najíst, zkoušet si oděvy, jít do kina během dne. Autor užívá prostý a dobře srozumitelný jazyk, ale vytčený cíl je filozofický: ověřit si, že v docela obyčejných gestech a běžném konání může být skryto mnoho neobvyklého a pozoruhodného. Poučení, které z toho plyne, je překvapivé: na zajímavá dobrodružství lze narazit i ve zdánlivě banální a stereotypní každodennosti. Jeho hříčky a návody otřásají jistotami, na kterých spočívá mezi jinými naše identita, naše řeč, naše vztahy k prostoru a času a naše paměť.

Žánr a kategorie knihy 101 experimentů z každodenní filosofie

Filozofie a náboženství » Filozofie

Štítky