Knihkupectví Kanzelsberger

Knihkupectví Kanzelsberger
Knihkupectví Kanzelsberger
Typ:Knihkupectví
Obchodní název:Kanzelsberger, a. s.
Rok zahájení činnosti:1998
Přidat komentář k organizaciPřidat fotografii k organizaci

Počátky knihkupectví Kanzelsberger

Firma byla založena Janem Kanzelsbergerem v roce 1990 jako rodinný podnik. První provozovnou v centru Prahy se stalo tradiční knihkupectví Orbis na rohu Václavského náměstí a Štěpánské ulice, které v těchto prostorách funguje nepřetržitě od roku 1922.

K této kmenové prodejně přibylo v průběhu let několik dalších knihkupectví, takže v roce 1997 měla síť našich obchodů v Praze celkem 9 prodejen.

První Dům knihy v ČR

V roce 1998 byla otevřena dosud největší firemní prodejna Dům knihy Kanzelsberger v dolní části pražského Václavského náměstí, na Můstku. Vznikl tak první dům knihy v České republice vůbec a stále patří k nejvýznamnějším knižním obchodům u nás.

Dům knihy s celkovou obchodní plochou přes 2000 m2 na pěti podlažích byl jako první u nás vybudován ve smyslu moderního evropského knihkupectví, které poskytuje vysoký komfort prodeje spolu s kompletní informační a objednávkovou službou.

Součástí provozu knihkupectví je stylová kavárna Astra v 1. patře knižního domu, která kromě běžného provozu funguje jako kulturní centrum k pořádání literárních akcí, autorských čtení, autogramiád, besed se spisovateli, komponovaných pořadů a setkání s osobnostmi společenského života.

Zlatý anděl

Knihkupectví Zlatý anděl otevřela firma Kanzelsberger v roce 2000 ve stejnojmenném objektu světoznámého architekta Jeana Nouvella v Praze 5. Toto knihkupectví s obchodní plochou 1000 m2 se nachází na rušné obchodní křižovatce Anděl. Širokým sortimentem a profesionálními službami zákazníkům poskytuje určitou paralelu Domu knihy na levém břehu Vltavy.

Knihkupectví Kanzelsberger v dalších českých městech

Od roku 2000 rozšiřuje firma Kanzelsberger síť prodejen i do dalších měst ČR. Postupně otevřela obchody v Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Pardubicích a Hradci Králové.

V roce 2002 došlo k zásadnímu rozšíření obchodní sítě firmy převzetím jiné knižní společnosti provozující celkem 17 prodejen. Tímto krokem se firma Kanzelsberger stala největším knihkupeckým řetězcem na českém trhu se současným počtem více než čtyřiceti prodejen v hlavním a dalších městech ČR. Výhledově plánuje pokračovat v rozšiřování vlastní knihkupecké sítě.

Zobrazit celý popis »»

Pobočky organizace Knihkupectví Kanzelsberger

Doplňující informace

IČO:25693654
DIČ:CZ25693654

Telefon

(+420) 234 064 211e-shop

Fax

(+420) 234 064 228e-shop