Viking

Viking
Viking
Typ:Nakladatelství
Obchodní název:Stanislav Plášil – nakladatelství Viking
Rok zahájení činnosti:1994
Přidat komentář k organizaciPřidat fotografii k organizaci

Nakladatelství Viking vzniklo v roce 1998. Zpočátku bylo zaměřeno pouze na příběhy barbara Conana. Celkem vyšlo v nakladatelství Viking 15 románů o Conanovi, z toho 7 překladů a 8 původních děl. K autorům, kteří s nakladatelstvím spolupracovali, patří Otomar Dvořák, Jenny Nowak, Václav Vágenknecht, Mirek Šára a Monika Kuncová.

Činnost nakladatelství Viking byla oceněna společností Conan Society. Na výročním Draconu v roce 2000 získal majitel nakladatelství Stanislav Plášil cenu za kvalitní překlady knih o Conanovi, v roce 2001 na Fenixconu pak cenu za ucelený ediční záměr.

V roce 2000 vydalo nakladatelství Viking původní sbírku Klokočka: Lovecké legendy s ilustracemi Jaroslava Bézy. Ve spolupráci s vydavatelstvím Autor potom nakladatelství Viking vydalo dvě knížky Ivony Březinové: pohádky Jak to bylo dál… a monografii Miss sympatie Petra Faltýnová (obojí 1999). V poslední době pak vyšly zábavné dvojjazyčné učebnice anglické slovní zásoby od Jindřicha Vobořila. Nesou název Učte se anglicky s vtipem (I-III) a jsou založeny na anekdotách.

Zobrazit celý popis »»

Doplňující informace

IČO:62560034

Kategorie nakladatelství

Odborná literatura
Beletrie