82%

MOBA

MOBA
MOBA
Organizaci má v oblíbených
V oblíbených
1
Typ:Nakladatelství
Obchodní název:MOBA
Rok zahájení činnosti:1991
Přidat komentář k organizaciPřidat fotografii k organizaci


Nakladatelství MOBA vzniklo v moravské metropoli Brno na podzim roku 1991 jako společnost se zahraniční účastí. Partnerem několika českých společníků se stalo významné německé nakladatelství Verlagsgruppe Lübbe sídlící nedaleko Kolína nad Rýnem v Bergisch Gladbachu. V témže roce začalo vydávat románové sešity ve dvou řadách, které ihned po vydání zaznamenaly ohromný čtenářský ohlas a jejichž počet vzrostl na současných 26 řad měsíčně v mnoha žánrech – romány z lékařského prostředí, westerny, romány pro ženy, horory a sci-fi.

Stále větší podíl na celkové produkci zaujímají knižní tituly vydávané v mnoha edicích a žánrech. V roce 1992 vydalo nakladatelství svoji první knihu a i jejich počet se neustále zvyšuje na dnešních. Celkem vydalo nakladatelství MOBA do roku 2008 přes 4 300 titulů od více jak 150 autorů z celého světa a z bohaté nabídky si každý čtenář vybere to své.


Za více jak 15 let existence se nakladatelství MOBA vyprofilovalo na jednu z nejvýznamnějších a nejstabilnějších firem působících na českém knižním trhu. Po skromných začátcích, kdy produkce čítala několik titulů, vydává nakladatelství MOBA každý rok téměř 400 titulů a počtem ročně vydaných titulů se řadí mezi největší česká nakladatelství. Těší nás, že jsme se od vydávání licenčních zahraničních knih postupně propracovali ke spolupráci s českými autory a v současnosti pochází více než polovina ročně vydávaných titulů z pera českých autorů. Pro česky píšící autory detektivních románů pořádáme již několik let literární soutěž nazvanou podle knihy nestora české detektivky Václava Erbena „ O poklad byzantského kupce “.Ceníme si všech našich zákazníků a obchodních partnerů. Péči o zákazníky věnujeme značnou pozornost a máme pro ně připraveny Zásilkovou službu, Zákaznický klub, vlastní internetový obchod s kompletní nabídkou produkce nakladatelství MOBA, každoročně pořádáme čtenářské soutěže o hodnotné věcné ceny. Zúčastňujeme se pravidelně všech významných knižních veletrhů a výstav, pořádáme pro naše čtenáře autogramiády a besedy s autory.

Nakladatelství MOBA se snaží ve své činnosti zavádět nejnovější trendy a formy prodeje a propagace, a to hlavně formou e-komerce a internetového obchodu. Od roku 2000 fungují na www.mobaknihy.cz profesionální internetové stránky, které přinášejí veškeré informace o společnosti a její činnosti. Ve stejném roce otevřelo nakladatelství MOBA svoji internetovou prodejnu, jejíž podíl obratu na celkovém obratu nakladatelství se přibližuje nejvyspělejším státům světa. Tisíce spokojených zákazníků a vysoká dynamika vývoje obratu spolu s pronikáním internetu do domácností ukazují na správnou cestu, kterou se nakladatelství MOBA vydalo vstříc svým zákazníkům.

Nakladatelství MOBA si váží životního prostředí a snaží se svou činností minimálně zatěžovat přírodu a své okolí. Převážná část produkce je proto tištěna na ekologicky recyklovaném papíru.

Podporujeme formou sponzoringu a darů znevýhodněné děti, hendikepované a postižené spoluobčany, seniory, opuštěná a týraná zvířata, ohrožené zvířecí druhy, kulturní a vzdělávací instituce. Jsme členy profesní organizace Svazu českých knihkupců a nakladatelů.

Do budoucna se hodláme zaměřit na nejzajímavější tituly především domácích , ale i zahraničních autorů. Již tak rozsáhlou spolupráci s norskými, švédskými, francouzskými, finskými, německými, islandskými, dánskými , anglickými a americkými autory a vydavatelstvími chceme ještě rozšířit. V oblasti sešitových románů budeme nadále vydávat ty řady a edice, které si našly u českého čtenáře dlouhotrvající oblibu.

Nakladatelství MOBA vydává sešitové romány od roku 1991, a to v několika žánrech a řadách. V současnosti přebíráme tituly od několika velkých evropských nakladatelských domů, jako jsou Verlagsgruppe Lübbe, Martin Kelter Verlag a Pabel-Moewig Verlag. Při výběru je kladen maximální důraz na kvalitu a atraktivnost pro náročného českého čtenáře. Vkus českého zákazníka je specifický a výběr tomu samozřejmě odpovídá. Atraktivní titulní obálky zpracovávají v DTP studiu zkušení pracovníci za pomoci nejmodernější výpočetní techniky. Podklady pro obálky přebíráme od renomovaných fotografů a ilustrátorů a upravujeme je tak, aby byly co nejvíce přitažlivé pro čtenáře, charakterizovaly jednotlivé žánry a definovaly produkt jako čtení pro volný čas. V segmentu sešitových románů zaujímáme vedoucí pozici mezi tuzemskými vydavateli.

Moravská Bastei MOBA

sídlo, maloobchodní prodej
Město:Brno
Ulice:Kotlářská 53
PSČ:602 00
Okres: Praha

Telefon

541 126 051
541 212 850

Doplňující informace

IČO:41605080
DIČ:CZ41605080

Telefon

541 212 850
541 126 051

Fax

541 126 051
541 212 850

Mapa