65%

Darren Shan

Darren Shan
Darren Shan
Národnost:IrskáIrská
Narozen:02.07.1972 (London, England)
Věk:50
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Vlastním jménem Darren O'Shaughnessey je irský spisovatel fantasy a hororu.

Narodil se 2. července 1972 v Londýně. Když měl 6 let, přestěhoval se svými rodiči a mladším bratrem do irského do města Litmerick, kde dodnes žije. Po vystudování základní a střední školy, odjel zpět do Londýna studovat sociologii a angličtinu na Roehampton University.
Zpočátku pracoval televizní společnosti v Litmericku, ale jen pár let poté se rozhodl stát spisovatelem. Svůj první psací stroj si koupil, když mu bylo čtrnáct a psal krátké povídky, komiksy a knihy, které však nikdy nedokončil. V patnácti přišel jeho první úspěch, kdy získal druhé místo v soutěži pro rádio Telefís Éireann s černou komedií nazývanou A Day in Morgue.
Všechny jeho počáteční knížky psal pro dospělé, myslel si, že psaní pro děti je sice hezký nápad do budoucnosti, ale knížky pro dospělé byly jeho hlavní cíl. První průlom byl v knížce Ayuamarca, která byla vydána v únoru 1999, ale moc dobře se neprodávala.
Poté napsal první dětskou knihu Cirque Du Freak, což ho vyhouplo mezi nejlépe prodávané autory a tak začal ságu Darren Shan, kterou po pěti letech dokončil dvanáctou knihou. Po Darren Shanovi začal vydávat sérii Demonata.
Roku 2006 byli jeho knížky na prodej v 20 zemích a více než 30 jazycích. Stal se dětským bestsellerem v USA, Velké Británii, Irsku, Holandsku, Norsku a mnoha dalších zemích.

Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 31 

Období, ve kterém působil Darren Shan

Moderní literatura » 21. století » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Darren Shan
Darren Shan
Darren Shan
Darren Shan
Darren Shan
Darren Shan
Darren Shan
Darren Shan
Darren Shan
Darren Shan
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení