64%

Petr Maděra

Petr Maděra
Petr Maděra
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:10.07.1970 (Ostrov nad Ohří)
Věk:52
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Petr Maděra (10. července 1970, Ostrov nad Ohří) je český básník a prozaik. Kritiky je považován za jednoho z nejvýznamnějších českých básníků kteří knižně debutovali v 90. letech 20. století.

Petr Maděra po maturitě vystudoval obor krajinné inženýrství na Vysoké škole zemědělské v Praze, v jehož rámci se orientoval především na krajinářství, sadovnictví, dendrologii a rybníkářství. Poté působil jako pedagog zrakově postižených a věnoval se také svému oboru, pracoval jako krajinný ekolog. Dnes se věnuje grafice a redaktorství odborných časopisů a publikací se zaměřením na vědy o Zemi. Žije v Praze.
Své texty uveřejnil v různých literárních periodikách, jako jsou Iniciály, Modrý květ, Weles, Host, Tvar, Texty, Sedmá generace atd.


Jeho tvorba se vyznačuje originální poetikou co do obraznosti i oproštěného a výrazně cizelovaného výrazu, který nezapře holanovské zdroje. Vedle sbírek B. Trojaka, P. Hrušky, P. Borkovce, P. Kolmačky a J. H. Krchovského spoluvytváří podle kritiků jeho sbírky Krevel (Host, 1997) a Komorní hůrka (Host, 2001) horizont současné mladé české poezie. Koncem devadesátých let redakčně spolupracoval s časopisem Weles, kolem něhož se vytvořil okruh spřátelených básníků nejmladší básnické generac

Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 8 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Petr Maděra
Petr Maděra
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení