66%

Jiří Bigas

Jiří Bigas
Jiří Bigas
Oblíbené
V oblíbených
1
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:17.04.1956 (Horní Dvořiště)
Věk:67
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Český novinář a spisovatel, narozen v Horním Dvořišti. Vystudoval gymnázium v Kaplici a Právnickou fakultu Karlovy univerzity. Pracoval v podniku zahraničního obchodu Škodaexport Praha, později v Československé tiskové kanceláři; byl prvním zpravodajem ČTK v Občanském fóru a po zvolení Václava Havla prezidentem roce 1989 se stal prvním hradním zpravodajem. Krátce pracoval v domácím zpravodajství Lidových novin, v letech 1993 – 1997 byl v MF Dnes, postupně vedoucím oddělení domácího zpravodajství a regionálním managerem. V letech 1999 – 2001 byl šéfredaktorem dvou titulů – Zemských novin a Slova, které vycházelo ve dvou regionálních mutacích jako České Slovo a Moravskoslezské Slovo. Od roku 2001 je soukromým podnikatelem v oboru média, mediální poradenství a public relations.

Je autorem mnoha novinových časopiseckých článků, komentářů a fejetonů, které vycházely v MF Dnes, Zemských novinách, Slově, Profitu, Respektu na serveru Centrum.cz a v dalších médiích.

Dva a půl roku strávil s blokem a tužkou za zády prezidenta Václava Havla. Byl redaktorem a šéfredaktorem, ale nejraději je vypravěčem příběhů. Rád by zachytil zanikající svět v každé vteřině, která stojí za to.

Je dezertérem z venkova, ale ve své mysli se do něj stále vrací.

Zdroj:http://dauphin.cz


Knihy

Počet knih: 6 

Období, ve kterém působil Jiří Bigas

Moderní literatura » 21. století » Česká literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Jiří Bigas
Jiří Bigas
Jiří Bigas
Jiří Bigas
Přidat fotografii

Odkazy

Termín přidání odkazu26.6.2012 v 10:00
http://www.aliasbigas.cz
Aliasbigas
Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení

Má v oblíbených

UživatelVloženo k oblíbeným