65%

William Horwood

William Horwood
William Horwood
Pseudonym:James Conan
Národnost:AnglickáAnglická
Narozen:12.05.1944 (Oxford, Oxfordshire, England)
Věk:79
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

William Horwood se narodil v květnu 1944 v Oxfordu a vyrůstal na pobřeží východního Kentu, v krajině, jež se stala východiskem jeho fiktivních memoárů The Boy with No Shoes. V jeho rodině se vyskytovala řada problémů, které se odrazily i na jeho výchově; když mu bylo šest, byl dán do pěstounské péče a v deseti poslán do Německa. Tam začal navštěvovat školu a ve čtrnácti letech, inspirován četbou Tajné zahrady od Frances Hodgson Burnettové, se rozhodl, že bude spisovatelem. Od tohoto vytčeného cíle se už neuchýlil a v osmnácti začal studovat na univerzitě v Bristolu.
Po studiu následovala řada povolání; sháněl prostředky pro studentskou charitativní organizaci World University Service, učil, pracoval v personální agentuře, psal články do ekonomických časopisů a nakonec přijal místo redaktora londýnského listu Daily Mail. V roce 1978, ve svých 34 letech, na toto místo rezignoval, aby se konečně mohl věnovat psaní knih. Jeho prvotina Duncton Wood, antropomorfní sága, jejímiž hlavními postavami jsou krtci, se stala okamžitým bestsellerem. Následovalo šestnáct dalších románů, včetně pěti pokračování ságy Duncton Wood, čtyř kritikou dobře přijatých volných pokračování knihy Kennetha Grahama The Wind in the Windows (u nás vyšlo pod názvem Žabákova dobrodružství), fantasy knihy Čas vlků, románu Skallagrigg, který se dočkal i filmového zpracování, a dalších děl.
William Horwood se věnuje psaní jako své hlavní činnosti, v níž našel náplň života, a čerpá ze svých bohatých životních zkušeností, jež mu přineslo nepříliš šťastné dětství a mládí v problematické rodině. Byl několikrát ženatý, má šest dětí a dvě vnoučata, a mezi jeho záliby - kromě psaní - patří i horská turistika, toulky přírodou a windsurfing.

Zdroj:daemon.cz


Knihy

Počet knih: 2 

Série - Čas vlků

Série - Skrytý svět

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

William Horwood
William Horwood
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení