74%

Joe Sacco

Joe Sacco
Joe Sacco
Narozen:1960 (Malta)
Věk:63
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Joe Sacco se narodil na Maltě roku 1960. Nejdřív se s ním rodiče přestěhovali do Austrálie a nakonec se roku 1972 usadili v Los Angeles. Živě si pamatuje, jak si jako dítě kupoval válečné komiksy a reprinty časopisu Mad z padesátých let. V roce 1981 absolvoval studium žurnalistiky na Oregonské státní univerzitě. Téhož roku dostal z časopisu RAW první oznámení o nepřijetí rukopisu, s douškou, že jeho strip „takřka vyšel“.
V osmdesátých letech Joe dál hodně cestoval, žil v Evropě a na Maltě. Pracoval jako karikaturista a redaktor pro různá nakladatelství a mimo jiné i pro Comics Journal. Na Blízký východ se poprvé vydal v roce 1991 a z Izraele a okupovaných území si odvezl materiál, z něhož později vznikl přelomový komiks Palestina (1995, Fantagraphics, č. 2007). Následujícího roku za něj dostal prestižní Americkou knižní cenu.
Roku 1995, těsně před koncem války v Bosně, se Sacco vydal do Sarajeva a přilehlých oblastí. Tam začal pracovat na knize Bezpečná zóna Goražde (2000, Fantagraphics, č. 2007), v níž ostře odsoudil politickou nemohoucnost a špatně naplánované operace OSN za bosenského konfliktu. Do Bosny nadále jezdí a píše o tamější situaci; naposledy své zkušenosti zúročil v knize Šíbr (2003, D&Q, č. 2009).
Saccovo dílo bylo vystavováno v galeriích a na univerzitách po celém světě. Autor rovněž uspořádal řadu přednášek o politických konfliktech, novinářství a komiksovém umění.

Zdroj:http://www.bbart.cz/autori.asp?id=987


Knihy

Počet knih: 4 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Joe Sacco
Joe Sacco
Joe Sacco
Joe Sacco
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení