87%

Louis de Berniéres

Louis de Berniéres
Louis de Berniéres
Narozen:1954 (Hambledon)
Věk:69
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Louis de Bernières (*1954) vyrostl v surreyské vesničce Hambledon, díky armádnímu stipendiu mohl jít studovat na Bradfield College a nakonec skončil v Kolumbii, kde pracoval jako učitel a honák. Po roce ho ovšem život v Jižní Americe omrzel, a tak se vrátil domů studovat filosofii v Manchesteru.
Psát začal až ve svých osmadvaceti a první román mu vyšel až v jeho pětatřiceti letech. Do té doby se živil jako automechanik, zahradní architekt, prodavač knih, tesař, kurýr na motocyklu a vůbec nejdéle jako učitel. U kritiky i čtenářů slavil úspěch latinskoamerickou trilogií hluboce ovlivněnou magickým realismem, konkrétně romány Válka o zadnici dona Emmanuela, Seňor Vivo a drogový baron a Nezvladatelné dítko kardinála Guzmána.
Světovou proslulost si ovšem Louis de Bernières získal až románem Mandolína kapitána Corelliho, jehož se prodalo více než dva a půl miliónu výtisků, byl zfilmován režisérem Johnem Maddenem a získal Cenu spisovatelů Britského společenství za nejlepší román roku.
V knížce pro děti Rudý pes ztvárnil Louis de Bernières dobrodružství nezdolného inteligentního psa z ovčáckého plemene kelpie. Jeho zatím nejambicióznější román Ptáci bez křídel se odehrává na pozadí rozpadu osmanské říše a líčí osudy obyvatel jednoho městečka na jihozápadním pobřeží Turecka v atmosféře vypjatého nacionalismu a zjitřeného náboženského cítění. Poslední Bernièresův román se jmenuje Partyzánova dcera a autor nyní pracuje na povídkové sbírce.

Zdroj:http://www.bbart.cz/autori.asp?id=11


Knihy

Počet knih: 6 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Louis de Berniéres
Louis de Berniéres
Louis de Berniéres
Louis de Berniéres
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení