75%

David Weber

David Weber
David Weber
Oblíbené
V oblíbených
1
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:24.10.1952 (Cleveland, Ohio, USA)
Věk:71
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

David Mark Weber (* 24. října 1952, Cleveland, Ohio, USA) je americký spisovatel science fiction a fantasy. Vystudoval historii, politiku, anglickou literaturu a sociologii. Nyní žije v Greensville v Jižní Karolíně.

Mnohá jeho díla mají silně militaristický náboj a odehrávají se v námořnickém prostředí. Je řazen mezi autory military science fiction. V jeho příbězích je zobrazován velmi komplexní a propracovaný svět – a to jak po stránce technologické tak sociální. Dokonce i když píše fantasy, je magie pojímána spíše jako jiná technologie s vlastními zákony a principy.

Nejznámějším z jeho hrdinů je Honor Harringtonová. Kolem této hrdinky vystavěl autor celý vesmír známý pod názvem „Honorverse“. Ten zahrnuje víc než dvanáct románů a několik sbírek povídek. Vesmír má vlastní politiku, pokročilé technologie, náboženství, kulturu i faunu a flóru. Hlavní příběh se však odehrává kolem válečného konfliktu mezi Mantichorským královstvím a Lidovou republikou Haven. Před Honor staví autor nelehké úkoly, které tato překonává svou odvahou, taktikou a vůlí, s níž jako kapitánka křižníků motivuje svou posádku k nejlepším výkonům.

Ve fanouškovských kruzích je známý také jako MWW (Mad Wizard Weber - Šílený čaroděj Weber), díky své historii při hraní RPG (Role Playing Games - her na hrdiny).

Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 29 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

David Weber
David Weber
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení

Má v oblíbených

UživatelVloženo k oblíbeným