87%

Laurell K. Hamilton

Laurell K. Hamilton
Laurell K. Hamilton
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:19.02.1963 (Heber Springs, Arkansas, USA)
Věk:60
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Americká autorka dark fantasy se narodila jako Laurell Kaye Kleinová 19. 2. 1963 ve vesničce Heber Springs poblíž Shirley v americkém státě Arkansas. Po smrti matky během automobilové nehody v roce 1969 byla vychovávána babičkou v městečku Sims ve státě Indiana, kde také později vystudovala anglický jazyk a biologii. Spolu se svou rodinou bydlí v Arnoldu blízko St. Louis ve státě Missouri. Vedle lidových příběhů mělo na její rozhodnutí stát se spisovatelkou velký vliv setkání s tvorbou Roberta E. Howarda.

Do fantastiky vstoupila povídkou House of Wizards(1989) v časopise Marion Zimmer Bradley Fantasy Magazine. V následujících letech napsala dalších šest kratších prací, dnes se však již po delší dobu věnuje pouze románové tvorbě. V knižním debutu Nightseer (1992) popsala příběh půlelfky, která se díky schopnostem předpovídání stane vyvolenou na cestě za pomstou vraždy své matky, jíž má na svědomí obávaná čarodějnice. Dále napsala román Nightshade (1992) z prostředí TV seriálu Star Trek: Next Generation či novelizaci z herního prostředí Ravenloft: Death of a Darklord (1995).

Do povědomí čtenářů fantastiky se zapsala především jako autorka románové série s hlavní hrdinkou Anitou Blakeovou, lovkyní upírů. Patří do ní prozatím tituly Guilty Pleasures (1993, č. Provinilé slasti/Triton 2005), The Laughing Corpse (1994, č. Rozesmátá mrtvola/Triton 2006), Circus of the Damned (1995, č. Cirkus prokletých/Triton 2007), The Lunatic Cafe (1996, č. Ztřeštěná kavárna/Triton 2008), Bloody Bones (1996, připravuje Triton), The Killing Dance (1997, připravuje Triton), Burnt Offerings (1998), Blue Moon (1998), Obsidian Butterfly (2000), Narcissus in Chains (2001), Cerulean Sins (2003), Incubus Dreams (2004) a Danse Macabre (2006). Anita Blakeová žije ve světě, kde jsou upíři, zombie či vlkodlaci běžnou součástí společnosti. Z různých důvodů přivádí mrtvé zpět k životu a neváhá se nechat najmout ani k lovu většinou mimo zákon postavených upírů. Život jí komplikuje láska k vysoce postavenému vlkodlakovi, která se neobejde bez četných problémů. Ne všechny se dají řešit pomocí zbraní, s nimiž si Anita rozumí lépe než s většinou živých bytostí. Po třech svazcích vyšlo prvních šest knih společně pod tituly Club Vampyre (1998) a The Midnight Cafe (1998), další dva díly pak ještě v knize Black Moon Inn (1999).

Erotikou říznuté směsi dark fantasy a detektivky se drží rovněž série A Kiss of Shadows (2000), A Caress of Twilight (2002), Seduced by Moonlight (2004) a A Stroke of Midnight (2005). Princezna Meredith zde opustí říší nadpřirozena, které vládne její teta – Královna vzduchu a temnot – a ukryje se v moderním Los Angeles, kde si zařídí zcela novou identitu jako soukromá vyšetřovatelka Meredith Gentryová. Samozřejmě se však před svou minulostí dlouho neschová a je nucena k návratu i proti své vůli. Právě otevřené využití motivů erotiky a násilí spojené s oblíbenou směsí fantastických a hororových témat činí z tvorby Laurell K. Hamiltonové vítané osvěžení nijak bohaté nabídky tohoto žánru na českém trhu; snad se bude domácím čtenářům líbit stejně jako zahraničním.


Knihy

Počet knih: 15 

Série - Anita Blakeová, lovec upírů

Micah

13. díl

Micah

Harlekýn

15. díl

Harlekýn

Série - Merry Gentry

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Laurell K. Hamilton
Laurell K. Hamilton
Laurell K. Hamilton
Laurell K. Hamilton
Laurell K. Hamilton
Laurell K. Hamilton
Laurell K. Hamilton
Laurell K. Hamilton
Laurell K. Hamilton
Laurell K. Hamilton
Laurell K. Hamilton
Laurell K. Hamilton
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení