58%

Michael Scott Rohan

Michael Scott Rohan
Michael Scott Rohan
Národnost:BritskáBritská
Narozen:1951 (Edinburgh, Skotsko)
Věk:72
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Michael Scott Rohan se narodil roku 1951 ve skotském Edinburghu, v sousedství domu Roberta Louise Stevensona.
Už od mala byl Mike náruživým čtenářem, četl Dana Darea, Larousse Mytologii, Conana Doyla, C. S. Lewise, Tolkiena i sestřinu starou kopii Lady Chatterleyové.
Studoval práva na Edinburghské Akademii a St Edmund Hall v Oxfordu. Tam se také připojil k místní SF skupině, kde se seznámil s ředitelem skupiny Allanem Scottem (pozdějším spoluautorem některých jeho knížek), který ho navedl k psaní pro poloprofesionální časopis SFinx, který skupina vydávala. Zde se seznámil s americkou studentkou Deborru, svojí pozdější manželkou (1977).
Během studia i po něm prošel řadou rozličných zaměstnání od prodavače přes knihovníka, editora, překladatele až po dodavatele vzácných rostlinných druhů do celého světa. Po získání vysokoškolského titulu v roce 1973 opustil práva a nastoupil u mezinárodního vydavatelství, kde strávil následujících 5 let editováním encyklopedií a dalších příruček. V té době byl podporován přáteli, mezi které patřili Paul Barnett, Maggie Gee, spisovatelka silně ovlivněná SF. Mike se připojil ke spisovatelské skupině Pieria, založené Stephensonem a Holdstockem, a ve které již byli někteří členové SFinx a také další jako Garry Kilworth a Chris Morgan, kteří silně ovlivnili Rohanovy prvotiny. Některé krátké povídky později publikoval v anglickýh a amerických antologiích.
V roce 1978, práci dobrovolně opustil a začal se věnovat psaní. Jeho první kniha byla The Hammer and the Cross, odehrávající se v době Vikingů.
Jeho další zájmy jsou rovněž výjimečné: od antropologie, přes historii, archeologii (dokonce má za sebou i nějaké vykopávky) a paleontologii až po kino a hifi. Dva roky psal sloupky pro Londýské Timesy. Dlouho před tím se zúčastnil i pátrání po Loch Nesské příšeře. Očas hrál na kytaru a zpíval ve folk-rockových kapelách. Je také hudebním kritikem a první 2 roky psal sloupky a recenze pro Music Magazine a Opera Now, dnes je již stálým přispěvatelem do Classic CD, Internationall Opera Collector a dalších časopisů. Také vytvořil a editoval The Classical Video Guide (1994). Mike věří, že by klasická hudba měla být stejně populární a dostupná jako kterákoliv jiná. Je velkým odborníkem na operu, zejména na Wagnera a také se trochu zajímá o Mozarta, Sibelia a ruské skladatele jako Mussorgskij a Rimsky-Korsakov. Mluví francouzsky a německy a taky se trochu zajímal o další jazyky, např. finštinu a ruštinu. Se svou ženou Deborrou, která nyní pracuje v archívu Cambridgského hrabství se roce 1984 z Oxfordu přestěhovali do Leedsu a roku 1994 pak do malé vesničky poblíž Cambridge, kde bydlí přímo vedle hospody.


Knihy

Počet knih: 3 

Série - Zimní letopisy

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Michael Scott Rohan
Michael Scott Rohan
Michael Scott Rohan
Michael Scott Rohan
Michael Scott Rohan
Michael Scott Rohan
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení