100%

Laura Resnick

Laura Resnick
Laura Resnick
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:1962 (Chicago, Illinois, USA)
Věk:61
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Laura Resnick se narodila roku 1962 v Chicagu, Illinois, později se její rodina přestěhovala do Cincinnati, Ohio. Vystudovala jazykovědu (italština, francouzština) na Georgetown University, po absolvování vysoké školy studovala herectví na London’s Webber Douglas Academy of Dramatic Art. V Anglii vykonávala různá povolání, byla dobrovolnicí v israelském kibbutzu a vyučovala angličtinu v Itálii.
I když Laura vyrůstala v domě spisovatele (je dcerou úspěšného sci-fi autora Mikea Resnicka - několik jeho knih vyšlo i u nás např. cyklus Orákulum), původně se nechtěla stát spisovatelkou, začala se psaním živit.
Pod pseudonymem Laura Leone vydala celou řadu romantických romámů. Epická fantasy The White Dragon a The Destroyer Goddess byly vyznamenány cenou Year's Best of Publishers Weekly. Česky vyšla její první fantasy kniha In Legend Born (Zrozen legendou ve dvou dílech Oheň a Voda - Wales 2006). Napsala desítky povídek, esejí a článků pro časopisy. V roce 1996 vyšla její non-fiction kniha A Blonde in Africa vyprávějící o jejím osmiměsíčním putováním po africkém kontinentu. Její poslední román Disappearing Nightly (2005) je kombinací žánrů fantasy, romantiky, komedie, a mysterie.
Laura Resnick pracuje jako novinářka pro Associated Press, od března 2006 je zpravodajkou v Jeruzalémě, Israel.

Zdroj:http://www.fantasie.me.cz/?q=node/106


Knihy

Počet knih: 2 

Série - Zrozen legendou

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Laura Resnick
Laura Resnick
Laura Resnick
Laura Resnick
Laura Resnick
Laura Resnick
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení