76%

Tanya Huff

Tanya Huff
Tanya Huff
Národnost:KanadskáKanadská
Narozen:1957 (Halifax, Kanada)
Věk:66
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Kanadská autorka fantastiky, jejíž knihy jsou vydávány od konce 80.let 20. století, a to včetně pěti fantasy sérií a jedné scifi série. Série Blood books o Vicki Nelsonové se dočkala televizní adaptace pod názvem Krevní pouta (Blood Ties). Knihy u nás vydává nakladatelství Brokilon.

Narodila se v roce 1957 v Halifaxu v provincii Nové Skotsko, vyrůstala však v Kingstonu.
Strávila tři roky jako kuchařka u Rezervního vojska kanadského námořnictva a marně doufala, že se s ním dostane na moře. Bakalářské studium aplikovaných umění v rozhlase a televizi dokončila v roce 1982, kdy CBC propustilo 750 zaměstnanců jen v Torontu.

V letech 1984 až 1992 pracovala v torontském knihkupectví Bakka specializovaném na fantastiku. Během té doby napsala 7 knih a 9 povídek. Poté se z Toronta odstěhovala na venkov, kde dodnes žije spolu s partnerkou, spisovatelkou Fionou Pattonovou, spoustou koček a čivavou. Od té doby se plně věnuje spisovatelskému řemeslu.

Má ráda život na venkově, psaní na plný úvazek, cokoliv od Charlese de Linta (kanadský spisovatel fantastiky), Xenu, Hercula a email. Nesnáší telefony, elektrické přikrývky a renovace koupelen. Stále očekává katastrofu, což ve výsledku znamená, že je obvykle příjemně překvapena.

Zdroj:http://www.deti-noci.cz/view.php?cisloclanku=2010010005


Knihy

Počet knih: 6 

Série - Krevní pouta

Cena krve

1. díl

Cena krve

Stopy krve

2. díl

Stopy krve

Linie krve

3. díl

Linie krve

Dluh krve

5. díl

Dluh krve

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Tanya Huff
Tanya Huff
Tanya Huff
Tanya Huff
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení