67%

Ian Cameron Esslemont

Ian Cameron Esslemont
Ian Cameron Esslemont
Národnost:KanadskáKanadská
Narozen:1962 (Winnipeg, Kanada)
Věk:60
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Kanadský spisovatel, vystudoval archeologii a nějaku dobu se jí i věnoval. Nejvíce se zatím proslavil svými příspěvky k Malazské knize padlých Stevena Eriksona. Esslemont se podílel na vytvoření světa Malažanů.

Narodil se ve Winnipegu v Kanadě, později žil a pracoval v jihovýchodné Asii, včetně čtyř let, jež strávil v Thajsku a Japonsku. Momentálně si dokončuje titul PhD z literatury a se svou ženou, spisovatelkou Gerri Brightwell, a jejich třemi syny žijí na Aljašce.

Spolu s Eriksonem vytvořili Malazský svět v roce 1982 pro účely hry na hrdiny. O devět let později spolu pracovali na filmovém scénáři zasazeném ve stejném světě. Scénář nesl název Měsíční zahrady. Když se příběh neprodával, Erikson jej výrazně rozšířil a předělal na stejnojmenný román. I tak trvalo dalších osm let, než byla kniha konečně publikována.

Esslemont se nemohl vzhledem ke svým závazkům a pracovnímu vytížení psaní příběhů z tohoto světa tolik věnovat. Až roku 2005 se zapojil svým prvním románem – Nocí nožů – který představuje jakousi předehru k hlavní malazské sérii. Jeho druhý román, Return of the Crimson Guard (2008), se odehrává krátce po událostech, jež popisují Eriksonovi Lovci kostí. V současnosti Esslemont pracuje na svém třetím románu s pracovním názvem Stonewielder a uvažuje o celkem šesti románech z Malazské říše.

foto © Geraldine Brightwell

Zdroj:http://www.legie.info


Knihy

Počet knih: 3 

Série - Malazská říše

Noc nožů

1. díl

Noc nožů

Období, ve kterém působil Ian Cameron Esslemont

Moderní literatura » 21. století » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Ian Cameron Esslemont
Ian Cameron Esslemont
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení