Zuzana Koubková

Zuzana Koubková
Zuzana Koubková
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:10.05.1973 (Praha)
Věk:47
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Životopis:
Zuzana Koubková je česká autorka historických románů, jejichž děj se odehrává v období přemyslovského státu.

Narodila se 10. května 1973 v Praze, kde také dosud žije. V Praze taktéž vystudovala Českou zemědělskou univerzitu a profesí je rostlinolékařka.

Mezi její zájmy patří historický šerm, a několik let byla členkou historicko-šermířského spolku Záviš. Byl to právě tento koníček, který ji přivedl ke studiu odborných historických pramenů, a posléze i k literárnímu ztvárnění historických událostí a osudu některých osobností českých dějin.

Byla označena za pokračovatelku Ludmily Vaňkové, která je autorkou mnoha historických románů z českého středověku, toto přirovnání však sama Zuzana Koubková odmítá. Nepovažuje se za spisovatelku, respektive považuje se za spisovatelku pro zábavu, psaní je pro ni jen koníčkem a stále se věnuje své původní profesi ve státní rostlinolékařské správě[1].

Zuzana Koubková se taktéž zúčastnila vědomostní soutěže České televize jménem AZ-kvíz. Oba díly, jichž se zúčastnila, byly vysílány na ČT1 ve dnech 17.8. 2007 a 20.8. 2007.

Mimo jiné je také matkou svému synovi Boleslavovi, který se narodil 21. prosince 2004 v Praze.

Zuzana Koubková je v současné době autorkou čtyř historických románů. Většina z nich se odehrává v době přemyslovských Čech a v každém se krom vládců a velmožů setkáváme i s obyčejnými lidmi; s duchovními, obchodníky, rolníky a v neposlední řadě i s krásnými ženami. V každém z jejích románů se vyskytuje široká paleta postav, které byť z velké části smyšlené nebo krom jména z historických pramenů a legend téměř neznámé, barvitě dokreslují dobu a události, které se kdysi odehrály a ovlivňovaly osudy osobností českých dějin, osudy hrdinů románů Zuzany Koubkové.


Knihy

Počet knih: 7 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Zuzana Koubková
Zuzana Koubková
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz