100%

Vladimír Socha

Vladimír Socha v Juraparku Krasiejów
Vladimír Socha v Juraparku Krasiejów
Oblíbené
V oblíbených
1
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:01.01.1982 (Hradec Králové)
Věk:41
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Vladimír Socha je český publicista, autor populárně naučné literatury a popularizátor paleontologie i přírodních věd obecně.

Po absolvování přírodovědného gymnázia vystudoval Univerzitu v Hradci Králové, v současnosti působí zejména jako lektor a pedagog. Pravidelně přednáší v různých vzdělávacích institucích, přispívá články do několika populárně-naučných periodik (například tituly Příroda, 100+1 ZZ, Živá Historie ad.) a občasně vystupuje v pořadech Českého rozhlasu. V roce 2009 se zúčastnil vykopávek svrchněkřídových dinosaurů pod vedením Museum of the Rockies v americké Montaně. Do roku 2017 publikoval devět vlastních knižních titulů (z toho jedno 2. vydání) a čtyři brožurky o dinosaurech a pravěku pro děti a mládež.

V roce 2016 byla kniha Neznámí dinosauři nominována na cenu Zlatá stuha v kategorii literatury pro děti a mládež. V roce 2017 byla webová stránka Vladimíra Sochy DinosaurusBlog nominována na cenu Magnesia Litera v kategorii Blog roku.

Zdroj:https://cs.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_Socha


Knihy

Počet knih: 14 

Období, ve kterém působil Vladimír Socha

Moderní literatura » 21. století » Česká literatura

Komentáře

Termín přidání komentáře25.5.2017 v 09:54
Relativně mladý autor, který vydal již desítku původních knih. Jeho zaměřením je zejména popularizace vědeckých poznatků z oblasti paleontologie (vědy o životě v pravěku), ale také geologie, biologie, astronomie, archeologie a dalších oborů.
Přidat komentář

Fotografie

Vladimír Socha v Juraparku Krasiejów
Vladimír Socha v Juraparku Krasiejów
Přidat fotografii

Odkazy

Termín přidání odkazu25.5.2017 v 09:25
http://dinosaurusblog.com
Webová stránka Vladimíra Sochy
Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení

Má v oblíbených

UživatelVloženo k oblíbeným