Eoin Dempsey

Eoin Dempsey
Eoin Dempsey
Národnost:IrskáIrská
Narozen:1977 (Dublin, Irsko)
Věk:46
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Narodil se v Dublinu. V mládí rád skákal se svými přáteli do tamního moře, a na škole hrál ragby. Jeho snem bylo hrát ragby za Irsko, avšak pro nedostatek talentu se později dal na dráhu rockové hvězdy - hrál v rockové skupině. Bohužel se z něj nestala ani rocková hvězda. Později učinil další špatné rozhodnutí, když se přihlásil na vysokou školu obchodní, která jej moc nebavila. Při pobytu v New Yorku se rozhodl zkusit napsat svůj první román. Odmítlo ho více než 150 vydavatelů, Eoin se však nevzdával.

Strávil rok v Austrálii, kde se mu nedařilo najít stálé pracovní místo, a tak se vrátil zpět do Dublinu a zkoušel znovu psát, zatímco si hledal práci zde.

Jeho žena Jill jej však přesvědčila k odchodu za její rodinou do Philadelphie, bohužel právě, když se hroutila ekonomika. V té době si zde snažil udržet své zaměstnání a přitom dopsal román Finding Rebecca.

V roce 2010 konečně našel práci, která ho baví, a začal vyučovat děti na základních školách. Později vydal román The bogside boys o konfliktu v severním Irsku.

V roce 2018 mu vyšel román Bílá růže, černý les.

S manželkou Jill má dva syny.

Zdroj:goodreads.com


Knihy

Počet knih: 2 

Období, ve kterém působil Eoin Dempsey

Moderní literatura » 21. století » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Eoin Dempsey
Eoin Dempsey
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz