Bohumír Fiala

Bohumír Fiala
Bohumír Fiala
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:06.08.1915 ( Bílsko-Bělá, Polsko)
Zemřel:27.06.1979 (Ostrava)
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

MUDr. Bohumír Fiala byl český, resp. moravský lékař a spisovatel.

Povoláním lékař a svou zálibou spisovatel. Bohumír Fiala se narodil 6. 8. 1915 v haličské Biale (dnes Polsko) jako syn četníka. V roce 1934 odmaturoval na gymnáziu v Bánské Bystrici. Potom vystudoval medicínu na Masarykově univerzitě v Brně. Po uzavření vysokých škol v době okupace byl až do října 1940 vězněn v koncentračním táboře Sachsenhausen. Studium dokončil až v roce 1945. Po studiích působil v nemocnici ve Znojmě, potom jako závodní lékař v Dubňanech u Hodonína.

V roce 1971 přišel společně se svoji manželkou Boženou, také lékařkou, do Chuchelné, kde oba pracovali jako lékaři v rehabilitačním ústavu. V něm působil až do roku 1978.

Bohumír Fiala začal literárně tvořit kolem roku 1955. Jeho romány a povídky byly určeny především dětem. K psaní využíval každou volnou chvíli. Náměty čerpal z českých dějin. Rovněž napsal několik cestopisů, v nichž popsal zážitky z cest do bývalého Sovětského svazu, Jugoslávie a na Slovensko. Vydal několik publikací s tématikou zdravovědy. Bohumír Fiala vydal celkem dvacet titulů knih a mnoho povídek vydaných v 50. - 70. letech otisknutých v moravských periodikách.

MUDr. Bohumír Fiala zemřel po těžké nemoci dne 27. 6. 1979 v nemocnici v Ostravě - Zábřehu.

Zdroj:https://www.databazeknih.cz


Knihy

Počet knih: 1 

Období, ve kterém působil Bohumír Fiala

Moderní literatura » 20. století » 2. polovina » Česká literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Bohumír Fiala
Bohumír Fiala
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz