Sophie Hannah

Sophie Hannah
Sophie Hannah
Národnost:BritskáBritská
Narozen:28.06.1971 (Manchester, Velká Británie)
Věk:52
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Sophie Hannah je úspěšná britská básnířka, nominovaná například na cenu T. S. Eliota, a především prozaička, jejíž romány jsou vydávány v 32 jazycích a 51 zemích. Je autorkou několika knih pro děti, mezinárodní renomé jí však vydobyly především psychothrillery.
V žánru debutovala roku 2006 právě Pusinkou (Little Face), jíž se okamžitě prodalo více než 100 000 kusů a v níž se poprvé objevili detektivové Simon Waterhouse a Charlie Zailerová. Za román The Carrier, osmý titul z volné série s touto dvojicí, která vystupuje i ve Ztrátách a lžích (Hurting Distance 2007, česky Ikar 2015), získala autorka v roce 2013 britskou National Book Award za nejlepší thriller roku.
Doslova literární bombou a knižní událostí roku 2014 se však stalo uveřejnění románu Sophie Hannah Vraždy s monogramem, který vyšel současně v 28 jazycích v 50 zemích. V něm se poprvé (a podle všeho ne naposledy) se svolením dědiců v novém příběhu vrátila nejznámější postava „královny zločinu“ Agathy Christie – legendární belgický puntičkář Hercule Poirot.

Zdroj:https://www.knizniklub.cz/autori/17771-sophie-hannah.html


Knihy

Počet knih: 5 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Sophie Hannah
Sophie Hannah
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz