Arnaldur Indridason

Arnaldur Indridason
Arnaldur Indridason
Národnost:Islandská
Narozen:28.01.1961 (Reykjavík, Island)
Věk:59
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Arnaldur Indridason (*1961) patří ve své vlasti a v Evropě k předním autorům žánru a jeho kriminální romány jsou vysoce hodnoceny. Pracoval jako novinař a filmový kritik u největších islandských novin Morgunbladid. Dnes žije jako spisovatel na volné noze v Reykjaviku a s velkým úspěchem vydává své romány.
Severní blata, první z románů, v nichž vystupuje komisař Erlendur, obdržela v roce 2002 prestižní cenu Glasnyckel (Skleněný klíč), udělovanou každoročně nejlepší severské detektivce. Jeho druhý detektivní román Dech smrti byl nominována na tuto cenu v roce 2003.
Autor se tedy řadí k takové elitě, jako jsou Henning Mankell, Hakan Nesser, Åke Edwardson a Kjell Ericsson a zaujímá přední místo na žebříčcích bestsellerů jak ve Skandinávii, tak v Anglii, Francii, Německu a jinde v Evropě.
V roce 2006 byl jeho román Severní blata zfilmován a ihned se stal nejúspěšnějším islandským filmem v historii. V roce 2007 získal tento film hlavní cenu na filmovém festivalu v Karlových Varech.
Podle internetového serveru Krimi Couch patří Arnaldur Indridason mezi pět nejoblíbenějších světových autorů krimi románů a jeho romány byly přeloženy do 36 jazyků.

Zdroj:https://www.mobaknihy.cz/indridason-arnaldur/


Knihy

Počet knih: 18 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Arnaldur Indridason
Arnaldur Indridason
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz