100%

Betty MacDonaldová

Betty MacDonaldová
Betty MacDonaldová
Oblíbené
V oblíbených
1
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:26.03.1908 (Boulder, Colorado, USA)
Zemřel:07.02.1958 (Washington, USA)
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Betty MacDonaldová (26. března 1908 Boulder, Colorado - 7. února 1958 Washington) byla americká spisovatelka, autorka memoárových románů - její romány byly vesměs autobiografické. Jedná se o sestru americké spisovatelky Mary Bardové.

Humoristický žánr obohatila čtyřmi romány, které otevřeně a volně vypovídají o době, ve které žila. Svou bezprostředností, upřímností si získaly její romány velkou oblibu. Tuto oblibu zahájila vydáním knihy Vejce a já z roku 1945. Své náměty čerpá z vlastního života - nesčetné množství lidí, dobrých i zlých příhod atd. Nikdy beznadějně nepropadá sebelítosti a pesimismu, ale předkládá nezdolnou naději. Mezi jejích pět sourozenců patří také neméně úspěšná spisovatelka Mary Bardová. Její otec byl důlní inženýr.

Podle průzkumu čtení a čtenářů, který podle článku v MF Dnes z roku 2008 pod patronací Národní knihovny a Ústavu pro českou literaturu Akademie věd zpracoval literární vědec a vysokoškolský profesor Jiří Trávníček a publikoval v knize Čteme?, je román Vejce a já od Betty MacDonaldové nejoblíbenější knihou v Česku, před Švejkem a Harry Potterem.


Knihy

Počet knih: 7 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Betty MacDonaldová
Betty MacDonaldová
Betty MacDonaldová
Betty MacDonaldová
Betty MacDonaldová
Betty MacDonaldová
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení

Má v oblíbených

UživatelVloženo k oblíbeným