Cynthia Harrod-Eagles

Cynthia Harrod-Eagles
Cynthia Harrod-Eagles
Národnost:BritskáBritská
Narozen:1948 (Londýn, Anglie)
Věk:75
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Cynthia se narodila v Shepherd's Bush v Londýně. Navštěvovala Burlingtonskou školu - dívčí charitativní školu založenou v roce 1699. Studovala na Edinbourghské univerzitě a Univerzitě v Londýně. Zabývala se studiem Angličtiny, historie a filozofie. Svou první novelu napsala při studiu na vysoké škole a v roce 1972 vyhrála cenu pro mladé spisovatele s knihou THE WAITING GAME. Poté vystřídala řadu zaměstnání v obchodním světě, například byla obchodním manažerem společnosti Coca Cola v Edinbourghu nebo jako úředník pro BBC v Londýně. Během svých činností psala po večerech a víkendech.

Zrození románů Dynastie Morlandů jí umožnilo stát se spisovatelkou na plný úvazek v roce 1979. Série byla původně předurčena k dvanácti svazkům, ale jejich popularita přinutila jejich autorku pokračovat dále až k číslu třicet čtyři.

V roce 1993 vyhrála cenu o nejlepší novelu roku s dílem Emily, třetí knihou ze ságy rodu Kirovových - trilogie z prostředí Ruska. Také píše mezinárodně uznávané BILL SLIDER MYSTERIES. Cynthia žije v Londýně s manželem a třemi dětmi. Vedle psaní je její vášní také hudba, koně, víno, architektura a anglický venkov.

Zdroj:oficiální webové stránky autorky


Knihy

Počet knih: 25 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Cynthia Harrod-Eagles
Cynthia Harrod-Eagles
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz