67%

Michal Viewegh

Michal Viewegh
Michal Viewegh
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:31.03.1962 (Praha)
Věk:62
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Jeho otec byl inženýr-chemik a matka je právnička.

V roce 1980 maturoval na gymnáziu v Benešově, poté (po nedokončeném studiu ekonomie na VŠE) vystudoval češtinu a pedagogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (studium dokončil roku 1988).

Již od začátku studia v roce 1983 publikoval povídky v Mladé frontě. Po dokončení vysoké školy se krátce věnoval vystudovanému oboru – učil na základní škole v Praze 5 – Zbraslavi, ale už v roce 1993 učitelské povolání opustil. Stal se na dva roky redaktorem v nakladatelství Český spisovatel, pak definitivně spisovatelem z povolání. Jeho kritikové tvrdí, že píše „podivným stylem“ a jeho knihy řadí k tzv. „nízké literatuře“.

Kromě románů, je i autorem literárních parodií (Nápady laskavého čtenáře, 1993). V posledních letech vydává pravidelně každé jaro novou knihu, jichž se prodá i okolo 50 000 výtisků. Je držitelem Ceny Jiřího Ortena z roku 1993.

Je prvním českým spisovatelem, který si vyzkoušel psaní románu spolu se čtenáři internetu - viz Blogový román Srdce domova, který je zároveň otevřenou školou tvůrčího psaní, vzniká mezi srpnem a prosincem 2009.

Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 32 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Michal Viewegh
Michal Viewegh
Přidat fotografii

Odkazy

Termín přidání odkazu26.3.2011 v 12:54
http://www.viewegh.cz/
Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení