96%

Akong Tulku Rinpočhe

Akong Tulku Rinpočhe
Akong Tulku Rinpočhe
Národnost:Britský
Narozen:1939 (Riwoq, Tibet)
Věk:84
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Akong Tulku Rinpočhe vyrůstal do svých 20 let v Tibetu jako reinkarnovaný lama. Od dětství studoval tibetskou medicínu. Úplný přenos Kagyu linie obdržel od Sečchen Kongtrul Rinpočheho a svůj duchovní výcvik zakončil pod vedením J.S. 16. Gyalwa Karmapy, který mu rovněž udělil titul doktora tibetské medicíny.

V roce 1959 musel uprchnou do Indie. Tam se stal jednou z klíčových postav, které vedly školu pro mladé reinkarnované lamy. V letech 1963-67 pobýval v Oxfordu ve Velké Británii, kde se učil anglicky. Od té doby seznamuje Západ s tibetskou kulturou a náboženstvím.

V roce 1967 začal pracovat na Kagyu Samye Lingu (*) - tibetském klášteru ve Skotsku. Společně s Chögyam Trunpa Rinpočhem se tak stali prvními zakladateli tibetského buddhistického centra mimo Asii. Navštěvníci z celého světa se tak mohou seznámit s jedinečnou kulturou Tibetu i jeho náboženstvím. V letech 1975 a 1977 návštívil Samye Ling i J.S.16. Gyalwa Karmapa. Pod jeho vedením Dr. Akong Tulku rozběhl v Samye Lingu tradiční tříleté meditační ústraní a zahájil výstavbu buddhistického chrámu v tibetském stylu, který slouží i jako museum.

Za dobu trvání Samye Lingu vzniklo mnoho dceřinných center po celé Evropě a také v Africe. Zájem mnoha terapeutů a lékařů o tibetskou medicínu a buddhistickou psychologii vedl Akonga Rinpočheho k vytvoření Tara Rokpa terapie.

Dr. Akong Rinpočhe je zakladatelem organizace ROKPA, která se zabývá charitativní činností. V Tibetu Rokpa zabezpečuje základní zdravotní péči, vzdělání a další věci, které pomáhají pozvednout život v odlehlých venkovských oblastech. Tímto způsobem může také Západ přispět k zachování obrovského kulturního a duchovního dědictví Tibetu a zároveň pomoci tamním obyvatelům.


Knihy

Počet knih: 1 

Období, ve kterém působil Akong Tulku Rinpočhe

Moderní literatura » 20. století » 2. polovina » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Akong Tulku Rinpočhe
Akong Tulku Rinpočhe
Akong Tulku Rinpočhe
Akong Tulku Rinpočhe
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení