79%

Woody Allen

Woody Allen
Woody Allen
Oblíbené
V oblíbených
1
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:01.12.1935 (New York, USA)
Věk:87
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Woody Allen vlastním jménem Allen Stewart Konigsberg je americký filmový režisér, scenárista, spisovatel, amatérský klarinetista, herec a komik.

Jedná se o jednoho z mála amerických filmařů, kteří se dokázali prosadit především jako tvůrci autorských filmů. K tomu, aby se tak stalo potřeboval široké spektrum různých zájmů a mnoho talentu. Je nejen režisérem, ale i hercem, spisovatelem a v neposlední řade i jazzmanem a hráčem na klarinet. I přesto, že skončil už v prvním semestru na Newyorské univerzitě, hned na to byl zaměstnán v NBC jako scénarista. Přitom se snažil prosadit jako tvůrce vtipných gagů pro komiky a pro různá vystoupení v nočních podnicích.

V roce 1956 si ve dvaceti letech vzal za ženu Harlene Rosen, studentku filozofie, se kterou se roku 1962 rozvedl. V roce 1966 se zapletl s herečkou z vlastního filmu Banáni Louise Lasser, se kterou se o tři roky později rozvedl. Potřetí se oženil roku 1997 s adoptivní dcerou Mii Farrow Soon-Yi, se kterou později adoptovali dvě děti.

V programu „The Comedian´s Comedian“ vysílaném v roce 2005 britskou televizí byl Woody Allen zařazen do první padesátky nejlepších komiků a bavičů všech dob, skončil na třetím místě a i to svědčí o jeho velké oblíbenosti u diváků.

Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 4 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Woody Allen
Woody Allen
Woody Allen
Woody Allen
Woody Allen
Woody Allen
Woody Allen
Woody Allen
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení

Má v oblíbených

UživatelVloženo k oblíbeným