64%

Mgr. Vítek Chaloupka

Mgr. Vítek Chaloupka
Mgr. Vítek Chaloupka

Životopis

Mgr. Vít Chaloupka (* 1960) je bývalý český kulturista a státní trenér české reprezentace fitness, nyní dietolog, fitness konsultant a autor knih o zdravé výživě.
Život
Vít Chaloupka je absolvent umělecko-průmyslové školy a absolvent Institutu tělesné kultury.

Soutěžení
V letech 1986-1990 se zúčastnil mnoha kulturistických soutěží, se ziskem titulu Mistr republiky na mistrovství Československé republiky v kategorii do 165 cm (1990) za federaci IFBB a vítězství Evropského poháru v kulturistice federace NABBA (taktéž 1990). Soutěžit mohl i nadále, ale přišla Sametová revoluce a on dostal nabídku na zhotovení fit-centra v nově otevřeném sportovním komplexu v Praze - Průhonicích.

Nadále pokračoval jako trenér. Mezi jím vytrénované závodníky patří: Tonda Bautz, Petr Král, Radek Daneš, Pavel Vitha, Bohdana Melecká, Alexandra Tóthová, Gabriela Kubešová, Bára Mrázková či Tomáš Mandík.

90. léta
V roce 1993 se Vít Chaloupka rozvedl a z manželství mají 2 děti, Lucii (* 1987) a Lukáše (* 1985). Druhá žena, Šárka Konvičková, soutěží ve fitness, spolu mají syna Adama (* 1994). Rozešli se v roce 1998. Syn Adam se stal v 10 letech mistr republiky, mistr Evropy a později i mistr světa v disko tancích (elektro bugy, break dance a hip hop).

Vít Chaloupka se dále stal členem výkonného výboru Svazu kulturistiky a fitness ČR (1999-2001), tiskovým mluvčím Svazu kulturistiky a fitness (1999-2001), státním trenérem české reprezentace fitness (1998-2001).

Aféra s anaboliky
Po rozchodu s Šárkou si více uvědomoval jak jsou děti důležité a na hokejovém tréninku malého Adama žasne, jak se malý sportovci nezdravě stravují, hovořil o tom tehdy s rodiči a tehdy vznikla myšlenka veřejné osvěty. Vymyslel scénář "Klauna vitaminka" a začíná jezdit po republice. Vypráví o výživě ve školách, školkách, dětských domovech a vede jiné charitativní akce. 14 dní před návštěvou zvláštní školy v Plzni s Tomášem Pavízou byl Vít Chaloupka osloven televizí Novou, zda li nechce něco říci o kulturistice a anabolikách. Odpověděl, že neví, nezná a nechce se o tom bavit, navrhuje však natočení osvěty o zdravé výživě s dětmi v zmíněné Plzni. Natáčení bylo pro pořad Na vlastní oči a odehrálo se ve zmíněný den (2000). Později se pan Chaloupka dozvěděl termín reportáže, pozval přátele a rodinu ke sledování pořadu, ale zažil naprostý šok, když Radek John úvod reportáže začal slovy:

Ano, nyní uvidíte, jak je možné vydávat anabolika za vitamín C.
– Radek John, pořad Na vlastní oči

Celá reportáž byla neuvěřitelně sestřihaná, Vít Chaloupka v ní byl vedle dealera anabolik, kterému zakryli obličej a anaboliky postiženém vzpěrači. Po reportáži volal paní Libuši Šmuclerové, tehdejší programové ředitelce TV Nova, které vylíčil jak byla natočená nepravdivá reportáž o něm. Bylo mu však jen lakonicky řečeno „Pane Chaloupko, tak se s námi suďte, my na to máme celý advokátní aparát“.

Po čtyřech letech (2004) potkal Vít Chaloupka Radka Johna při natáčení pořadu Paškál, kam byl pozván Radanem Dolejšem. Zde se mu Radek John omluvil za zmanipulovanou reportáž, s tím že důvěřoval svým kolegům a neověřil si informace. Vít Chaloupka tehdy odpověděl, že je trochu pozdě omlouvat se 4 roky nazpět a že omluva toto nezpraví. Kvůli této reportáži, nemohla jít dcera 14 dní do školy, protože se jí posmívali, bratr měl kvůli tomu infarkt, otec téměř mozkovou příhodu a on sám byl na ulici třikrát inzultován, že „on je ten hajzl, co píchá dětem to svinstvo“. Následoval také odliv zákazníků z fit-centra, vykradený fitness obchod a ztráta bytu. Finančně mu tehdy vypomáhalo pár lidí, mezi hlavními herec a bavič Richard Genzer.

Po roce 2000
Po ukončení funkce trenéra státní reprezentace dostává nabídku práce na ministerstvu zahraničních věcí v Toskánském paláci. Jeho zákazníky se stávají Pavel Telička, Cyril Svoboda a jeho kabinet. Při summitu NATO 2002, jako fitness konsultatnt musel projít obrovskou bezpečností prověrkou státu a setkal se s Tony Blairem a Georgem Bushem. Potkal se také s Jaroslavem Tvrdíkem a Vladimírem Špidlou.

Současnost
Tento článek obsahuje informace, které nejsou ověřené.
Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámeni, pomozte prosím vylepšit tento článek doplněním věrohodných zdrojů, které dokládají uvedená tvrzení.

Nyní Vít Chaloupka pracuje v pražském fit-centru BBC jako vedoucí trenérů a mezi jeho klienty patří nebo patřili: Kateřina Kornová, Martin Dejdar, Jitka Asterová, Alena Šeredová, Václav Neckář, Pavel Poulíček, Karel Svoboda, Slávek Boura, Peter Nagy, Vítězslav Jandák, Jakub Třasák, Zora Jandová, Kateřina Brožová, Vít Pokorný, Jana Boušková, Petr Kostka, Carmen Maierová, Jana Švandová, Lucie Bílá, Lucie Výborná, Pavel Svoboda, Vendula Svobodová, Michal David, Sagvan Tofi, Dalibor Janda, Magda Malá, Helena Vondráčková, Petra Černocká, Pavel Kuka, Richard Žemlička, Yemi A.D., Naďa Urbánková, Jiří Krampol, Petr Novotný atd.

Vede dětský tábor u Blatné v Buzicích, kde mu pomáhala i manželka Stanislava Grosse Šárka a to i finančně přes nadaci Diamant dětem, což kritizoval poslanec Ing. Miroslav Beneš. Peníze však nešly táboru, ale dětskému domovu do Žatce, které nyní tábor navštěvují.

Ve svých knihách i jinde je propagátor dělené stravy.

Bibliografie
Seznam děl
v databázi Národní knihovny ČR, jejichž autorem nebo tématem je
Vít ChaloupkaTrumfy pro zdraví a krásu
Tělo jako důkaz I - dospělí
Tělo jako důkaz II – děti
60 dní, které otřásly Jitkou Asterovou
Dieta pro návrat do života (Václav Neckář)
Tělo jako důkaz v novém tisíciletí
Moderní zdravá kuchařka
Jak nakrmit - nekrmit otesánka
Zázraky se dějí (zdravá strava uzdravuje)


Knihy

Počet knih: 2 

Období, ve kterém působil Mgr. Vítek Chaloupka

Moderní literatura » 20. století
Moderní literatura » 21. století

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Mgr. Vítek Chaloupka
Mgr. Vítek Chaloupka
Mgr. Vítek Chaloupka
Mgr. Vítek Chaloupka
Mgr. Vítek Chaloupka
Mgr. Vítek Chaloupka
Mgr. Vítek Chaloupka
Mgr. Vítek Chaloupka
Mgr. Vítek Chaloupka
Mgr. Vítek Chaloupka
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení