68%

Edgar Dutka

Edgar Dutka
Edgar Dutka
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:1941 (Břeclav)
Věk:82
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Edgar Dutka je scenárista, dramaturg a režisér.

Edgar Dutka pochází z Břeclavi. Jeho předkové pocházeli ze všech koutů Rakouska-Uherska - z jedné strany pomezí Podkarpatské Rusi a Haliče, z druhé Šumava a Vysočina, babička žila ve Vídni.
Když bylo Dutkovi sedm let, byla jeho ovdovělá matka zatčena za zradu a on a jeho dvanáctiletá sestra byli převezeni do dětského domova. Matka byla odsouzena za převaděčství na šest let. Ze ženské věznice se jí podařilo uprchnout a přes řeku Dyji emigrovala do Rakouska a odtud do Austrálii.

Edgar Dutka strávil v dětském domově dva roky, pak ho a jeho sestru vychovávali pěstouni, rodina matčiny sestřenice. Svoji matku spatřil až v roce 1968, kdy ji navštívil v Austrálii. Matka mu umožnila procestovat a poznat celou zemi. Austrálie mu učarovala, ale k matčině překvapení se po roce pobytu rozhodl vrátit domů.

Edgar Dutka studoval katedru scenáristiky a dramaturgie na FAMU. Chtěl se stát scenáristou a spisovatelem, ale to mu nebylo díky normalizaci povoleno. V roce 1974 pracoval ve Studiu Jiřího Trnky a studiu Bratři v triku.

Dnes Edgar Dutka přednáší na katedře scenáristiky a dramaturgie na FAMU.


Knihy

Počet knih: 9 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Edgar Dutka
Edgar Dutka
Edgar Dutka
Edgar Dutka
Edgar Dutka
Edgar Dutka
Edgar Dutka
Edgar Dutka
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení